1500 TL'ye Lol için monitör dahil sistem tavsiyesi

sef11l

Kilopat
Daha fazla  
1500 TL'ye kadar genellikle Lol için ve güncel oyunları orta seviyede oynatabilecek bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şöyle monitörsüz bir sistem topladım fakat biraz pahalı oldu:

upload_2015-7-9_5-13-6.png

Monitörü 1920x1080 düşünüyorum. Bu sistemi nereden kısabiliriz? Ekran kartı yeter mi fazla mı gelir pek anlayamadım. Lol'ü orta-yüksek ayarlarda 60 FPS'ye sabitleyip oynayacağım. Ayrıca gittiğim bir internet kafede bilgisayarın ekran kartına baktım. Amd HD4800 1 GB yazıyordu işlemcisi de AMD phenom x4 idi ve Lol'ü yüksek ayarlarda 60 FPS üstü oynayabiliyordum. Ekran kartını ve işlemciyi AMD düşünüyorum fakat alternatif tavsiyelerinize de açığım. Forumda daha önce toplanmış 1500 TL bütçeli sistemlere baktım. Genelde APU yada intel pentium sistemler. Apu tercih etmiyorum fakat pentiumun performansını bilmediğim için birşey diyemeyeceğim. Kafam biraz karışık. Yardımlarınızı bekliyorum.

1500 TL'ye kadar genellikle Lol için ve güncel oyunları orta seviyede oynatabilecek bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şöyle monitörsüz bir sistem topladım fakat biraz pahalı oldu:

upload_2015-7-9_5-13-6.png

Monitörü 1920x1080 düşünüyorum. Bu sistemi nereden kısabiliriz? Ekran kartı yeter mi fazla mı gelir pek anlayamadım. Lol'ü orta-yüksek ayarlarda 60 FPS'ye sabitleyip oynayacağım. Ayrıca gittiğim bir internet kafede bilgisayarın ekran kartına baktım. Amd HD4800 1 GB yazıyordu işlemcisi de AMD phenom x4 idi ve Lol'ü yüksek ayarlarda 60 FPS üstü oynayabiliyordum. Ekran kartını ve işlemciyi AMD düşünüyorum fakat alternatif tavsiyelerinize de açığım. Forumda daha önce toplanmış 1500 TL bütçeli sistemlere baktım. Genelde APU yada intel pentium sistemler. Apu tercih etmiyorum fakat pentiumun performansını bilmediğim için birşey diyemeyeceğim. Kafam biraz karışık. Yardımlarınızı bekliyorum.
Yardımcı olacak kimse yok mu? Konuyu açtığım gün "nokta ve virgülden sonra boşluk kullanınız." sebebiyle üyelik haklarım kısıtlandı daha ne yaptığımı anlamayamadan.Ondan dolayı mı sorun oldu anlayamadım.Bi de kararımı verdim sayılır.Apu alıcam.A8-7650 k alıcaktım başta.Vatanda yoktu şimdi A8-7600 ile A10-7850k arasındayım.Bir de A8-7600'ün desteklediği bellek hızı 2133 mhz.Ben 2400 mhz ram alırsam 2133 mhz de mi çalışacak?A8-7650k inceleme videosunda recep baltaş 2400 mhz ram kullanmıştı.Acaba A8-7650 mi 2400 mhz ram destekliyor diye bakacaktım.Amd nin sitesinde bu apu yok.Bir de a10-7850k ile a8-7600 arasında çok fazla performans farkı var mı? Aradaki 200 tl benim için çok sorun değil ama 200 tl yerine ss di mi alsam fazla performans farkı yoksa?Biraz uzun oldu özür dilerim.Lütfen yardımcı olun.

Apu sistemden daha mı iyi olur yani g3258+r7 260x?İşlemcileri bi karşılaştırabilirmisiniz.Çünkü A10-7850k da alabilirim apu alırsam.Bir de bu anakartlar micro atx.Alacağım kasa atx sanırım.Vidaları uyar mı olur mu yani?Bir de 500 w psu fazla gibi geldi bana.Son 2 soruma özellikle cevap verirseniz sevinirim.

Peki A10-7850k mı daha iyi yoksa pentium g3258+r7 260x mi?İşlemcileri karşılaştırırsanız sevinirim.Bir de micro atx anakartlar atx kasalara uyar mı?Ha ayrıca 500 w fazla değil mi bu sisteme?

Sayfayı güncellemediğim göndermedi zannederek bir daha yazmışım kusura bakmayın atx kasaya uyar mı peki anakart?

Peki A10-7850k mı daha iyi yoksa pentium g3258+r7 260x mi?İşlemcileri karşılaştırırsanız sevinirim.Bir de micro atx anakartlar atx kasalara uyar mı?Ha ayrıca 500 w fazla değil mi bu sisteme?

Sayfayı güncellemediğim göndermedi zannederek bir daha yazmışım kusura bakmayın atx kasaya uyar mı peki anakart?

Kasaya göre değişir. Ben ilerisi için SLİ veya crossfire yaparsın diye 500 verdim. İntel alman daha mantıklı ancak A10-7850k daha iyi bir işlemci. Sırf LOL içinse APU mantıklı ama başka oyunlarda sorun çıkabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı