1500 TL’ye Monitör Önerisi

Haulf

Hectopat
Yer
Valhalla
Daha fazla  
İşlemcim R5 3600, ekran kartım 2060 Super, 1300 - 1500 TL civarı monitör arıyorum. Darboğaz yapmayacaksa 1080P monitör işimi görecektir bütçem bayağı az çünkü 2K monitör için.

Son düzenleme:
Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz alabileceğinizin en iyisi.

24” Curved olmayan modeli nasıl bu markanın peki? Ölü piksel garantisi de yokmuş sanırım.

İşlemcim R5 3600, ekran kartım 2060 Super, 1300 - 1500 TL civarı monitör arıyorum. Darboğaz yapmayacaksa 1080P monitör işimi görecektir bütçem bayağı az çünkü 2K monitör için.
Kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir konu var. Ekran kartınız Nvidia olduğu için oyunlarda yırtılma yaşamak istemiyorsanız Freesync değil Gsync özelliği olan monitör seçmelisiniz. Freesync AMD kartlar için.

Rampage'i bilmiyorum ama Acer bayağı iyi 400TL daha fazla verip G-SYNC'li Acer'ı al derim Rampage'inde G-SYNC'i var ama Rampage ne kadar kalitelidir bilemem.

@ReznooW Freesync destekli monitörlerde DP ile G-sync açılıyor artık, bu kadar arttırmaya gerek yok.

24” Curved olmayan modeli nasıl bu markanın peki? Ölü piksel garantisi de yokmuş sanırım.
24G2U'dan bahsesiyorsanız renk kalitesi olarak C24G1'den çok daha iyidir. Ama kavissiz. Ben şahsen 24G2U öneririm ama kavisi çol seviyorsanız da alın gitsin.

@ReznooW FreeSync destekli monitörlerde DP ile G-Sync açılıyor artık, bu kadar arttırmaya gerek yok.

24G2U'dan bahsesiyorsanız renk kalitesi olarak C24G1'den çok daha iyidir. Ama kavissiz. Ben şahsen 24G2U öneririm ama kavisi çol seviyorsanız da alın gitsin.

Tam etkili olmuyor FreeSync yazılımken G-Sync ayrı bir cihaz ve her FreeSync monitörde çalışmıyor.

5ms 60 hz 22" ips panel monitörden geçtim, gayet memnunum. Henüz çözümleyemediğim tek sıkıntı, beyaz sayfaların çok parlak olması. Bunun için parlaklığı düşürdüğümde de renkli sayfalar çok sönük kalıyor.

Geri
Yukarı