1500 TL'ye monitör tavsiyesi

tadaaaa

Centipat
Yeni monitör almak istiyorum ama bu 4'ü arasında kaldım. Bütcem aslında 1500 TL'ye kadar ama eğer değerse 2K olan için biraz daha para harcayabilirim. RTX 3060'la kullanmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni monitör almak istiyorum ama bu 4'ü arasında kaldım. Bütcem aslında 1500 TL'ye kadar ama eğer değerse 2K olan için biraz daha para harcayabilirim. RTX 3060'la kullanmayı planlıyorum.

Ne için kullanacaksını?

Çok anlayan biri değilim ama RTX 3060 ile kullanacaksınız G-SYNC olması sizin işinize gelir diye düşünüyorum, sanırım sadece 2000TL lik modelde G-SYNC bulunmakta. Panel tipi hepsinin VA Panel eğer film, dizi izlerken renkleri canlı görmek isterseinz IPS panelli monitörler gerçekten aşırı canlı ve güzel renkler sunuyor.
Ben çok deneyimli biri değilim, marka hakkında da çok fazla bilgim yok lakin bunun gibi bir monitör - en azından 144hz 1ms(sanırım çok büyük bir farkı olmuyor 4ms ile) daha çok işinize yarayabilir. Film izlerken IPS daha canlı tutum sergiler diye düşünüyorum.
+Ekstardan 3060 için 2K bir monitör daha da işini görür.

Çok anlayan biri değilim ama RTX 3060 ile kullanacaksınız G-Sync olması sizin işinize gelir diye düşünüyorum, sanırım sadece 2000TL'lik modelde G-Sync bulunmakta. Panel tipi hepsinin VA Panel eğer film, dizi izlerken renkleri canlı görmek isterseinz IPS panelli monitörler gerçekten aşırı canlı ve güzel renkler sunuyor.
Ben çok deneyimli biri değilim, marka hakkında da çok fazla bilgim yok lakin bunun gibi bir monitör - en azından 144Hz 1ms(sanırım çok büyük bir farkı olmuyor 4ms ile) daha çok işinize yarayabilir. Film izlerken IPS daha canlı tutum sergiler diye düşünüyorum.
+Ekstardan 3060 için 2K bir monitör daha da işini görür.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim ama FreeSync monitörlerde de G-Sync açılabiliyor, 4ms ile 1ms arasındaki farkta benim açımdan pek önemli değil 2K olanı almak isterim ama sanırım 1080P 144Hz olanı alacağım.

Çok anlayan biri değilseniz yorum yapıp insanları yanlış yönlendirmeyin.

Artık G-Sync ya da Freesync ayrımı kalmadı.
Yorum bu? Yapılabiliyor fikir beyan ediliyor. Ben gel bu monitörü al diye pazarlamıyorum sadece fikrimi belirtiyorum. Agresif tutum göstermeniz gerekmez. Hoşnut değilseniz görmezden gelip devam edebilirsiniz forum hayatınıza.

Geri
Yukarı