1500 TL'ye R5 3600 için sıvı ya da hava soğutucu tavsiyesi

Batuhanns

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcime 1 haftadır sıvı soğutucu bakıyorum fakat fiyatlar uçmuş :D Kötüsü bile pahalı hale gelmiş fakat eninde sonunda alacağım için iyisini almak istiyorum. Takip ettiğim birkaç tane sıvı soğutucu vardı bunlardan biri Izoly T240 Ti fakat vazgeçtim herkesin marka adını duymaktan kaçındığı bir firmaymış forumlara bakınca anladım fakat bu devirde R5 3600 gibi çok iyi olmayan bir işlemciye soğutucu için büyük para vermeye gerek var mı düşünüyorum. Onun yerine kaliteli bir hava soğutucusu da alabilirm fakat gönlüm yine sıvı soğutucudan yana.
Yakın zamanda Gamepower Warcry kasasını almayı düşünüyorum ekran kartım çok ısındığı için işlemcime de bu kadar değişik ve büyük bir kasada yeni bir işlemci soğutucusu almak istiyorum. Lütfen kaliteli uzun süre idare edecek sessiz şık ve performansı iyi olan bir soğutucu önerin.
  • Ekran kartı: RTX 2060.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K
Kasa: Gamepower Warcry olarak düşünebilirsiniz şimdiden.

Bütçe maksimum 1500.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Kaliteli bir hava soğutucusu da önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Warcry'a o kadar para vermeyin. Bu işi daha makul fiyata kapatarak ve iyi bir hava soğutma edinerek cebinizde bakiye bırakabilirsiniz. Aşağıdaki soğutucu R5 5600X için dahi yeterli.

Örneğin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Almadıysanız önermem o kasayı. Aldıysanız da Sıvı soğutma dışı bir şey düşünmeyin derim.

Warcry'a o kadar para vermeyin. Bu işi daha makul fiyata kapatarak ve iyi bir hava soğutma edinerek cebinizde bakiye bırakabilirsiniz. Aşağıdaki soğutucu R5 5600X için dahi yeterli.

Örneğin:

Almadıysanız önermem o kasayı. Aldıysanız da sıvı soğutma dışı bir şey düşünmeyin derim.

Kasayı almak istememin nedeni ekran kartımın 85 derecelere kadar gelip uçak motoru gibi çalışması Gigabyte Windforce modeli böyle ne yazik ki. Warcry kasa yorumlarında benim ekran kartımın aynısı olan ve ısı problemi yaşayan kişi 85 derecelere kadar çıkan kartını kasa sayesinde 60-65 derecelere kadar düşürdüğünü söyledi. Yanlış mı yapıyorum sizce?

Kasayı almak istememin nedeni ekran kartımın 85 derecelere kadar gelip uçak motoru gibi çalışması Gigabyte Windforce modeli böyle ne yazik ki. Warcry kasa yorumlarında benim ekran kartımın aynısı olan ve ısı problemi yaşayan kişi 85 derecelere kadar çıkan kartını kasa sayesinde 60-65 derecelere kadar düşürdüğünü söyledi. Yanlış mı yapıyorum sizce?
Windforce olduğunu anladım zaten. Bu kart piyasada olduğundan beri ısınma sorunlarıyla ilgi forumda baya bir konu yer alıyordu. Ben bu 20 derecelik düşüşü pek inandırıcı bulmadım. Sonuçta soğutma bloğunun vasatlığını 6 fan kurtaracak değil.

Mevcut kasanız nedir?

Windforce olduğunu anladım zaten. Bu kart piyasada olduğundan beri ısınma sorunlarıyla ilgi forumda baya bir konu yer alıyordu. Ben bu 20 derecelik düşüşü pek inandırıcı bulmadım. Sonuçta soğutma bloğunun vasatlığını 6 fan kurtaracak değil.

Mevcut kasanız nedir?
Cooler Master 600 W MasterBox MB501L MCB-B501L-KNNB60-S00 Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
geç baktım kusura bakmayın.

Hocam kapali kasa kullanmistim CM Elite diye bir şey tek fanli bir şeydi. RX 5500 XT ile R5 3600 65 dereceleri gecmedi oyunlarda vs ama ben 3.6 sabitledim. Seninde extrem isin yoksa fazla para vermeye degmez bence hatta para verme boyle kullan. Para kiymetli bu devirde :)

Geri
Yukarı