1500 TL'ye Sistem Önerisi

upload_2014-6-4_17-24-27.png

Ben böyle bir sistem toplamaya karar verdim.
Peki ileride nasıl bir ekran kartı almalıyım? Öncelikle Amd mi Nvidia mı?

@Recep Baltaş ,
Yaklaşık 3 haftadan beri buradayım. Sizin gibi değerli birçok arkadaşdan bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Ama hala çözüm getiremediğim aklıma takılan sorular var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Diğer arkadaşlar yanlış anlamasın. Bana bu konuda yardımcı olmaya çalışan birçok kişi var. Hepsine teşekkür ederim. Ama ne yalana söyleyeyim aklıma takılan sorular yüzündan girmediğim site okumadığım yazı kalmadı. Belki çözüm apaçık ortadadır. Ama ben görememiş olabilirim. Beni mazur görün. Öncelikle kısa bir bilgiden sonra sorularıma geçiyorum.

Bilgisayarda Yapılacak İşlemler : Oyun, genel işlemler. Oyun bilgisayarı da denebilir.
Bütçe : 1500TL
İlk Alınacak Temel Bileşenler : Anakart + İşlemci + RAM + Hdd + dvd-RW + Kasa ( +PSU )
Sonradan Alınacak Bileşenler : Ekran Kartı + Monitör
------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.Sorum :

. . . ↓-----İşlemci-----↓

↓--- İntel---↓ | ↓---Amd---↓

i3 . . . . . . . i5 | FX . . . . . APU
------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.Sorum
: Bütçe : 1000TL

. . ↓----Ekran Kartı----↓

Nvidia . . . . . . . . . . . Amd
3.Sorum
: İşlemci olarak Amd FX X6 6300 işlemci seçilirse ileride alacağım herhangi bir ekran kartı ( Gtx 770 veya r9 280x ) ile darboğaz yapar mı?
4.Sorum
: Alacağım kasanın PSU'su en az kaç watt olmalıdır? İleride sistemde yapacağım değişiklikler olursa kasa değiştirmek istemem.
Şimdilik sorularım bu kadar. Rica etsem sorularımı cevapladıktan sonra bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 4150 veya i3 4130 bir işlemci al. Yanına da uygun bir anakart. 8 GB 1600 MHZ ram al. Artan parayla ekran kartına yüklen. FX 6300'dan daha iyi i3. Hem daha performanslı, daha az güç tüketiyor. Hem de AMD FX serisine son veriyor. İlerde anakart değiştirmen gerekecek.

APU da gereksiz olur. Ekran kartı alana kadar i3 4150 veya i3 4130 işlemcinin onboard kartını kullanabilirsin.

i3 4150 veya i3 4130 bir işlemci al. Yanına da uygun bir anakart. 8 GB 1600 MHZ ram al. Artan parayla ekran kartına yüklen. FX 6300'dan daha iyi i3. Hem daha performanslı, daha az güç tüketiyor. Hem de AMD FX serisine son veriyor. İlerde anakart değiştirmen gerekecek.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 2 hafta sonra toplamayı düşünüyorum. Toplamayı düşündüğüm sistemde ekran kartı olmayacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı