15000-16000 TL sistem önerisi

Brainl33s

Decapat
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. 15-16 bin TL arasında bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Depolama, RAM dışında öneri yaparsanız çok sevinirim.
Kasa olarak WarCry tarzı bir kasa düşünüyorum.
Ekran kartı fiyatları düşerse 3080 düşmezse 3070 civarına düşebilirim.
İşlemci konusunda kararsızım oyun için önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca şimdilik sıvı soğutma düşünmüyorum, bilgisayarı aldıktan 2-3 ay sonra alabilirim.

Edit: Kasa, ekran kartı ve işlemci için olan bütçem 13 bin TL, aşırı aşılmaması benim için daha iyi olur, ayrıca 1080p'de kullanacağım için kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.
@RPM @MisakiTaro hocalarımı davet ediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. 15-16 bin TL arasında bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Depolama, RAM dışında öneri yaparsanız çok sevinirim.
Kasa olarak WarCry tarzı bir kasa düşünüyorum.
Ekran kartı fiyatları düşerse 3080 düşmezse 3070 civarına düşebilirim.
İşlemci konusunda kararsızım oyun için önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca şimdilik sıvı soğutma düşünmüyorum, bilgisayarı aldıktan 2-3 ay sonra alabilirim.

Edit: Kasa, ekran kartı ve işlemci için olan bütçem 13 bin TL, aşırı aşılmaması benim için daha iyi olur, ayrıca 1080p'de kullanacağım için kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.
@RPM @MisakiTaro hocalarımı davet ediyorum.
Hazır sistem toplamaz iseniz maliyetler uçar.
10600k gayet iyi bir işlemcidir, hele ki OC yaparsan mükemmel olur.

Alternatif olarak.

Bu daha mantıklı işlemcisi hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte daha güçlü.

Bu daha mantıklı işlemcisi hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte daha güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fps farkı neredeyse yok, biri stok biri kule tipi soğutucu, soğutucu değeri 450tl civarı+ WD'nin 1tb hdd si geliyor yanında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
FPS farkı neredeyse yok, biri stok biri kule tipi soğutucu, soğutucu değeri 450TL civarı+ WD'nin 1TB HDD'si geliyor yanında.

WD'nin 1 TB HDD'si 300 TL. Bu hava soğutma bu soğutmada sistemdekinden daha güçlü.
Hatta hala fark var 240mm sıvı soğutma bile alınabilir.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, bir sorum daha olacak. Şu an elimde R5 2600 var 1-2 ay bekleyip ileride Intel yeni nesil mi alayım yoksa 5000 veya güncel Intel serisi bir CPU mu alayım?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, bir sorum daha olacak. Şu an elimde R5 2600 var 1-2 ay bekleyip ileride Intel yeni nesil mi alayım yoksa 5000 veya güncel Intel serisi bir CPU mu alayım?
Hocam siz en iyisi birkaç ay bekleyin 1000 lira daha koyup 3080 li sisteme zorlayabilirsiniz. Eninde sonunda düşecek bu fiyatlar .

Yeni konular

Geri
Yukarı