15000-20000 TL arası sistem önerisi

Bütçe
15000-20000
Yabancı forumlara baktığımda hep ASUS öneriliyor da o yüzden öyle düşünüyorum. Bir de ismi daha çok güven veriyor nedense bana.
Hangisini gönlünüz isterse. Attığımız parçalar da pişman etmez ama Asus ayarlayalım o halde.
@Ycubukcu
IMG_20200212_143400.jpg

Çok güzel🙂 Teşekkür ederim. Peki sıvı soğutma kullanmasam işlemcinin kendi fanı yeterli olacak mıdır?
İşlemci üst düzey olduğu için sıvı soğutma ile daha iyi gider diye düşünüyorum. Kendi fanı ile illa sıvı soğutma kadar verim alamazsınız. İsterseniz iyi bir hava soğutucu da bakabilirsiniz tabi bunlar yerine yine iyi markalardan iyi bir model.

İşlemci üst düzey olduğu için sıvı soğutma ile daha iyi gider diye düşünüyorum. Kendi fanı ile illa sıvı soğutma kadar verim alamazsınız. İsterseniz iyi bir hava soğutucu da bakabilirsiniz tabi bunlar yerine yine iyi markalardan iyi bir model.

Son olarak. Bu sistemi şuan toplayayım mı yoksa yaza doğru yeni bileşenlerin duyurulmasını mı beklemeliyim?

Son olarak. Bu sistemi şu an toplayayım mı yoksa yaza doğru yeni bileşenlerin duyurulmasını mı beklemeliyim?
Bunu da size bırakıyorum :) Yazı beklemek isterseniz bekleyebilirsiniz şimdi almak isterseniz şimdi de alabilirsiniz. Alacak kişi siz olduğunuz için kendinize göre uygun olan vakti bilirsiniz.

Yazın yeni bileşenler duyurulursa tahminimce geç olacaktır yeni çıktığı için de fiyatlar biraz pahalı olacaktır diye tahmin ediyorum. Ama daha iyi parçalar da tanıtılabilir veya hayal kırıklığı da olabilir. Bu sistem haliyle sizi yıllarca götürebilecek düzeyde.

Hepimizin ne zamana kadar yaşayacağını ancak Allah bilir :) Karar sizin.

Eki Görüntüle 499870

Ben olsam almışken böyle bir sistem alırdım. Güç kaynağında 8+8 CPU pini var. RAM normalde 3600 Mhz CL16 seçerdim ama koca Sinerji'de yok, o yüzden 3600 Mhz CL18 seçtim. Sıvı soğutucu Corsair ya da NZXT öneriyorum, NZXT olmadığı için Corsair seçtim. Kendim de şu an aktif olarak bu sıvı soğutmayı kullanmaktayım. Cooler Master sıvı soğutuculardan uzak durmanızı tavsiye ederim, inanılmaz sesli çalışıyorlar. Kasanın yukarısına 360mm sıvı soğutma takılabiliyor bu arada, H500M kasayı zaten anlatmaya gerek yok. Herhangi bir bileşenle ilgili ekstra bilgi isterseniz çekinmeden sorabilirsiniz. Bu arada sistemi ne için kullanacağınızı belirtmemişsiniz, onu da belirtirseniz daha kolay yardımcı olunabilir.
Sadece boş kasaya 1800₺ vermek çok saçma .
Çok sağolun. Bileşenlerde ASUS'u tercih edebilir miyiz?
Tavsiyem benim sistemi alman ama tercih sana kalmış. Sonuç olarak 2K oynayacağınız için tüm yük ekran kartına bineceği için ekran kartının çok ısınmaması için sıvı soğutuculu olmasını tercih etmeniz daha doğru olur.

Sadece boş kasaya 1800₺ vermek çok saçma .

Tavsiyem benim sistemi alman ama tercih sana kalmış. Sonuç olarak 2K oynayacağınız için tüm yük ekran kartına bineceği için ekran kartının çok ısınmaması için sıvı soğutuculu olmasını tercih etmeniz daha doğru olur.
Ekran kartlarında sıvı soğutmayı sadece bir iki kere gördüm. Sıvı soğutma ile hava soğutma arasında ne kadar fark vardır?

Geri
Yukarı