15000-20000 TL telefon önerisi

BurakAtan

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 5 5600X 3.7/4.6GHZ CPU
GIGABYTE B550 GAMING X V2 4733MHZ(OC) RGB M.2 AM4 ATX ANAKART REV. 1.4
GAINWARD GEFORCE RTX 4060TI GHOST 8GB GDDR6 128 BIT EKRAN KARTI
KINGSTON FURY BEAST RGB 2x8GB 3600MHZ DDR4 CL17 RGB PC RAM
MLD 1TB M700 7000/5500 MB NVME GEN 4 M.2 SSD
COOLER MASTER CMP 510 650W 80+ BRONZE ARGB MESH ATX MID-TOWER GAMING KASA
Meslek
Avukat
Merhaba arkadaşlar. Bu fiyat aralığında mümkünse alt sınıra yakın telefon tavsiyeniz var mı? Annem telefon almak istiyor. Bendeki A52S'i ona verip kendim yeni telefon alacağım. Biraz araştırma yapınca S21FE, S23FE ve S22 tavsiye edilmiş genel olarak. Oyun oynamıyorum. Performası ve ömrü uzun olan, özellikle kamerası çok iyi olan bir telefon varsa öneri olarak daha olur. Tercihim Exynos degil Snapdragon'dan yöne. Kamerasından dolayı yurt dışı Xiaomi 13 Ultra istiyordum ama fiyatı bütçeyi çok aşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Exynos tercihin değilse ve Samsung istiyorsan iki seçeneğin var: ya S21 FE (SD) ya da S22.
Ben de öyle tahmin ettim ama batarya farkı cidden çok mu fazla? Batarya haricinde S21 FE (SD) ile S22 arasında ne fark var?

Ben de öyle tahmin ettim ama batarya farkı cidden çok mu fazla? Batarya haricinde S21 FE (SD) ile S22 arasında ne fark var?
Batarya haricinde malzeme kalitesi, premium görünüm, kamera, daha parlak ekran, boyut, ağırlık ve e-sim desteği gibi konularda S22 lehine farklılıklar var. Şu andaki fiyatlara göre ~%27 daha f/p bir ürün S22.

S23 FE bakılabilir.
Exynos sıkıntı çıkarıyor diyorlar. O yüzden her ne kadar S23 daha güçlü işlemciye sahip olsa da Snapdragon'lu S22 daha mantıklı bir tercih gibi duruyor.

2.el tercih ederseniz iPhone 12 veya yurt dışı 13 bakabilirsiniz.
Iphone istemiyorum kesinlikle. Telefondaki uygulamalarla çok haşır neşir olduğumdan Android olması şart.

Peki S23 FE işlemcisinin dezavantajını yok sayarsak S22 ile S23 FE arasında hangisi daha iyi? S22 biraz eski olduğu için güncelleme desteği de kesilir büyük ihtimal Android 15 ile. Batarya da sıkıntı diyorsunuz.

Exynos sıkıntı çıkarıyor diyorlar. O yüzden her ne kadar S23 daha güçlü işlemciye sahip olsa da Snapdragon'lu S22 daha mantıklı bir tercih gibi duruyor.
Iphone istemiyorum kesinlikle. Telefondaki uygulamalarla çok haşır neşir olduğumdan Android olması şart.

Peki S23 FE işlemcisinin dezavantajını yok sayarsak S22 ile S23 FE arasında hangisi daha iyi? S22 biraz eski olduğu için güncelleme desteği de kesilir büyük ihtimal Android 15 ile. Batarya da sıkıntı diyorsunuz.
Samsung Exynos sorununu çözdü. Artık daha verimli ve stabil çalışıyor. S23 FE almanız daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı