15000 TL laptop önerisi

Bütçe
15000

470697

Decapat
Arkadaşlar merhaba, liseye giden kuzenim video editleme, 3D animasyonlarla uğraşma vs gibi işleri yapabileceği bir laptop istiyor. Lakin bütçesi fazla yok. GTX 1650 ekran kartlarına sahip laptoplar bu işleri kaldırabilir değil mi? Bir de aldığı laptop 3-4 yıl götürsün istiyor. Bütçesi ortalama 14-15.000 TL, ne tavsiye edersiniz?

Ben kendimce tasarımını da beğendiğim için bunu önermiştim lakin fiyatı bütçeyi aştığı için vazgeçtik
- https://www.trendyol.com/hp/victus-...ea-p-339561044?boutiqueId=61&utm_source=share

Herkes tarafından tavsiye edilen Lenovo'ya baktığımızda ise F/P olarak bu hoşumuza gitti lakin video editleme, tasarım, animasyon yapma gibi işlerde gerekli yeterliliğe sahip mi emin olamadık.

Derseniz ki bunlar yetersiz, bütçeyi aşması lazım; çok zaruri ise aşabiliriz ona göre de tavsiye verebilirsiniz.

Son düzenleme:
Windows'un yüklü gelişi ayrı güzel lakin acaba ram'i 2x4 mü yoksa 1x8 midir bir bilginiz var mı? Zira amazonda bir bilgi göremedim de.
Ayrıca rami 16gb yapmak şart mıdır? 8 gb iş görmez mi
@Zerolite

Windows'un yüklü gelişi ayrı güzel lakin acaba RAM'i 2x4 mü yoksa 1x8 midir bir bilginiz var mı? Zira Amazon'da bir bilgi göremedim de.
Ayrıca RAM'i 16 GB yapmak şart mıdır? 8 GB iş görmez mi?
@Zerolite

1x8, 8 GB RAM şu an pek yeterli değil hocam ekleme yapması iyi olur.

Windows'un yüklü gelişi ayrı güzel lakin acaba ram'i 2x4 mü yoksa 1x8 midir bir bilginiz var mı? Zira amazonda bir bilgi göremedim de.
Ayrıca rami 16gb yapmak şart mıdır? 8 gb iş görmez mi
@Zerolite
1x8 geliyor diye biliyorum, geliştirmek için servise göndermeniz lazım zira garantisi bozulacaktır.

Geri
Yukarı