15000 TL Notebook Tavsiyesi

Bütçe
15000

Mirzaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba.
İlk olarak macOS mu alsam Windows mu alsam karar veremedim. Kullanım amaçlarımı yazacağım. Sizin bana tavsiye vermenizi bekliyorum.

- Oyun oynamayi düşünmüyorum sadece giriş seviyesindeki oyunları belki oynarım.
- Genel kullanım amacım programlama, film-dizi izleme, genel kullanım.
- Pil süresi normal kullanımda en az 8-9 saat gitmeli.
- Ekranı kaliteli olmalı, 1440p olursa en az çok iyi olur.
- Hafif olmalı.
- Malzeme kalitesi iyi olmalı, kullanırken kesinlikle dandik hissiyatı vermemeli. Premium hissettirmeli.
- Ses kalitesi süper olsun demiyorum ama en azından film, dizi ve müzik işlerinde tatmin etmeli.

Dediğim gibi Windows ya da macOS konusunda kararsızım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

10 000 TL - 15 000 TL aralığında önerirseniz, çok mutlu olurum.

Kullanım amaçlarına göre ve pil performansı için macOS almanızı öneririm.

MacBook 2560x1600 ekranıyla mükemmel bir performans gösteriyor. Diğer konularda tartışılmaz zaten.

Benim tercihim 15.899TL'ye(Eğitim indirimi hariç) 512GB + 8 çekirdek GPU'ya sahip M1 + 16GB MBA olurdu. Fansız bilgisayar kullanma deneyimi gayet iyi. 899TL'yi eğitim indirimiyle halledebilirsiniz diye düşünüyorum. Son gün bugün haberiniz olsun.

Son düzenleme:
Kullanım amaçlarına göre ve pil performansı için macOS almanızı öneririm.

MacBook 2560x1600 ekranıyla mükemmel bir performans gösteriyor. Diğer konularda tartışılmaz zaten.

Benim tercihim 15.899TL'ye(Eğitim indirimi hariç) 512GB + 8 çekirdek GPU'ya sahip M1 + 16GB MBA olurdu. Fansız bilgisayar kullanma deneyimi gayet iyi. 899TL'yi eğitim indirimiyle halledebilirsiniz diye düşünüyorum. Son gün bugün haberiniz olsun.

MacBook Air'e baktım fakat fansız olmasi beni korkutuyor. 4-5 sene sonra 90-100 dereceleri görmek istemiyorum açıkçası.

MacBook Air'e baktım fakat fansız olmasi beni korkutuyor. 4-5 sene sonra 90-100 dereceleri görmek istemiyorum açıkçası.
Macbook Pro alın. 16 GB RAM olan varyant 15k şu an.
Burada daha ucuz.

Yeni açıklanacak olan MacBook'ları beklemem de bir fayda var mı? Şuan için en erken 1-2 hafta sonra sipariş verebilirim.

Geri
Yukarı