15000 TL PC toplama

i3-12100F
RX 6600 XT.
H610M A-D4
Zalman ZM700.
Dark maxima V12.
Adata Legend 750 500GB.
Kingston Fury X1 16 GB

Bu sistemi 14.000TL'ye 4 gün önce parça parça topladım ben memnunum ama bu günlerde hazır sistemler çok güzel fiyatlara satılıyor hazır sistem kovala bence.

15k ya i3 işlemci biraz düşük değil mi? Oyunlarda i5 veya i7'ye göre daha düşük kalmazmı pek bilgim yok o yüzden soruyorum

15k ya i3 işlemci biraz düşük değil mi? Oyunlarda i5 veya i7'ye göre daha düşük kalmazmı pek bilgim yok o yüzden soruyorum
i dediğin olay çekirdektir kardeşim önemli olan nesilidir insanları i7 i9 diye kandırıyorlar 4.5 nesil işlemci takarak.
i3-12100f şuanda hem fiyat olarak hem performans olarak süper bir işlemcidir 5 sene rahat götürür.

Kanka verdiğin paraya göre ikisi de kötü birinin işlemcisi 10.nesil NVMe SSD yok diğerinin kasa ve Power'i aşırı dandik;

Toplam 14.800 TL falan yapıyor bunu toplarsan daha iyi olur.

İstersen ekran kartını https://www.akakce.com/ekran-karti/...8gd-128-bit-gddr6-8-gb-fiyati,1919578038.html RTX 3050 ile değiştirebilirsin ama aradaki farka bak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şey soracağım tek tek mi toplamak daha mantıklı hazır sistemmi

Bu nasıl

İ dediğin olay çekirdektir kardeşim önemli olan nesilidir insanları i7 i9 diye kandırıyorlar 4.5 nesil işlemci takarak.
i3-12100F şu anda hem fiyat olarak hem performans olarak süper bir işlemcidir 5 sene rahat götürür.

Yoksa başka marka mı alayım 2 fanlısını bu 3 fanlı

Şey soracağım tek tek mi toplamak daha mantıklı hazır sistemmi

Bu nasıl

Yoksa başka marka mı alayım 2 fanlısını bu 3 fanlı
Kral dediğim gibi bazen öyle bir hazır sistemler çıkıyorki bu paraya nasıl satıyorlar diyorsun oda ayda 1 kere falan oluyor 20 dakika içinde tükeniyor (bazı youtuberlar prim amaçlı 20k eden bilgisayarı 10kya satıyoruz 500 adet stok var diyor 3 dakikada bitiyor sahte satış ilanı koyuyor yani abone beğeni uğruna)

Rtx 3050 iyimi diye soruyosan iyi kanka attığın 3 fanlıda çok güzel ama ham performansta aynı paraya 25 30 fps daha iyi alabileceğin bir kart varken alman mantıksız olur ben sana 6600xt öneriyorum. Bazıları nvida fanı illa nvida al der bazıları amd fanı illa amd al der sen ikisinide karşılaştır öyle karar ver.
Bu arada 6600xtnin watt tüketimi çok düşük rtx 3050ye göre daha az elektrik ile daha çok performans veriyor
RTX 3050 VS 6600XT
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kral dediğim gibi bazen öyle bir hazır sistemler çıkıyor ki bu paraya nasıl satıyorlar diyorsun oda ayda 1 kere falan oluyor 20 dakika içinde tükeniyor (bazı YouTuber'lar prim amaçlı 20k eden bilgisayarı 10kya satıyoruz 500 adet stok var diyor 3 dakikada bitiyor sahte satış ilanı koyuyor yani abone beğeni uğruna)

RTX 3050 iyi mi diye soruyosan iyi kanka attığın 3 fanlıda çok güzel ama ham performansta aynı paraya 25 30 FPS daha iyi alabileceğin bir kart varken alman mantıksız olur ben sana 6600XT öneriyorum. Bazıları NVIDIA fanı illa NVIDIA al der bazıları AMD fanı illa AMD al der sen ikisini de karşılaştır öyle karar ver.
Bu arada 6600XT'nin watt tüketimi çok düşük RTX 3050ye göre daha az elektrik ile daha çok performans veriyor
RTX 3050 VS 6600XT

Ya reis yok AMD sorunlu morunlu diyorlar AMD daha iyi olduunu bil, yorlar ama gene NVIDIA alıyor diyorlar sorun çıkarmıyor AMD gibi falan diyorlar bende o yüzden RTX 3050 istiyorum

Kral dediğim gibi bazen öyle bir hazır sistemler çıkıyor ki bu paraya nasıl satıyorlar diyorsun oda ayda 1 kere falan oluyor 20 dakika içinde tükeniyor (bazı YouTuber'lar prim amaçlı 20k eden bilgisayarı 10kya satıyoruz 500 adet stok var diyor 3 dakikada bitiyor sahte satış ilanı koyuyor yani abone beğeni uğruna)

RTX 3050 iyi mi diye soruyosan iyi kanka attığın 3 fanlıda çok güzel ama ham performansta aynı paraya 25 30 FPS daha iyi alabileceğin bir kart varken alman mantıksız olur ben sana 6600XT öneriyorum. Bazıları NVIDIA fanı illa NVIDIA al der bazıları AMD fanı illa AMD al der sen ikisini de karşılaştır öyle karar ver.
Bu arada 6600XT'nin watt tüketimi çok düşük RTX 3050ye göre daha az elektrik ile daha çok performans veriyor
RTX 3050 VS 6600XT

Bende çok kararsız kaldım işimi sağlama alayım bari RTX alayım dedim bu RTX teknoloji DLSS teknolojiside hoşuma gitmedi değil

Ya reis yok AMD sorunlu morunlu diyorlar AMD daha iyi olduunu bil, yorlar ama gene NVIDIA alıyor diyorlar sorun çıkarmıyor AMD gibi falan diyorlar bende o yüzden RTX 3050 istiyorum
Amd sorunlu dedikleri wattman hatası ve rx 500 serisi kronik sorunluydu adam 6600xt karta bilmeden oc yapıyor sonra niye wattman hatası veriyor diyor :D 6000 serisi kartlarda hiçbir problem yok hem yorumlardan hem kendimden biliyordum.
Bende senin gibi ikilemde kaldım rtx3060 yerine 6600xt aldım aşırı memnunum arkadaşım rtx2060 aldı 3 gün önce dlss açsa bile benim kartın verdiği fps değerini vermiyor, yinede sen bilirsin aklına hangisi yatarsa onu al.

Bende çok kararsız kaldım işimi sağlama alayım bari RTX alayım dedim bu RTX teknoloji DLSS teknolojiside hoşuma gitmedi değil
Bide o amd sorunlu önerilmiyor dedikleri nvidanın sürekli büyük yayıncalara sponsor olması adam nvidadan para alıyor amd iyi dermi tabiki yayıncılar ve youtuberlar kötü diyecek :D

AMD sorunlu dedikleri WattMan hatası ve RX 500 serisi kronik sorunluydu adam 6600XT karta bilmeden OC yapıyor sonra niye WattMan hatası veriyor diyor :D 6000 serisi kartlarda hiçbir problem yok hem yorumlardan hem kendimden biliyordum.
Bende senin gibi ikilemde kaldım RTX3060 yerine 6600XT aldım aşırı memnunum arkadaşım RTX2060 aldı 3 gün önce DLSS açsa bile benim kartın verdiği FPS değerini vermiyor, yine de sen bilirsin aklına hangisi yatarsa onu al.

Bir de o AMD sorunlu önerilmiyor dedikleri NVIDIA'nın sürekli büyük yayıncalara sponsor olması adam NVIDIA'dan para alıyor AMD iyi dermi tabii ki yayıncılar ve YouTuber'lar kötü diyecek :D

Eyvallah aydınlattın beni

AMD sorunlu dedikleri WattMan hatası ve RX 500 serisi kronik sorunluydu adam 6600XT karta bilmeden OC yapıyor sonra niye WattMan hatası veriyor diyor :D 6000 serisi kartlarda hiçbir problem yok hem yorumlardan hem kendimden biliyordum.
Bende senin gibi ikilemde kaldım RTX3060 yerine 6600XT aldım aşırı memnunum arkadaşım RTX2060 aldı 3 gün önce DLSS açsa bile benim kartın verdiği FPS değerini vermiyor, yine de sen bilirsin aklına hangisi yatarsa onu al.

Bir de o AMD sorunlu önerilmiyor dedikleri NVIDIA'nın sürekli büyük yayıncalara sponsor olması adam NVIDIA'dan para alıyor AMD iyi dermi tabii ki yayıncılar ve YouTuber'lar kötü diyecek :D

Yani ben böyle bilgisayar başında çok vakit geçiren birisiyim bana şöyle en az 5 yıl sorun çıkarmayacak bir şey lazım arada yayın falan açarım video kaydı alırım 1080p bana hem oyun oynarken hem video kaydı falan alırken beni rahatlatacak bir PC lazım

Bir de 2 k mı monitör alsam 1080p mi?

Bu nasıl özelleştirme yaptım 6600X seçtim ekran kartı bir de PSU Gamepower 650W kasa fanı 6 adet

Son düzenleme:
Eyvallah aydınlattın beni

Yani ben böyle bilgisayar başında çok vakit geçiren birisiyim bana şöyle en az 5 yıl sorun çıkarmayacak bir şey lazım arada yayın falan açarım video kaydı alırım 1080p bana hem oyun oynarken hem video kaydı falan alırken beni rahatlatacak bir PC lazım

Bir de 2 k mı monitör alsam 1080p mi?

Bu nasıl özelleştirme yaptım 6600X seçtim ekran kartı bir de PSU Gamepower 650W kasa fanı 6 adet
Ben gördüm bunu kanka bu haqqus denilen kişiyide takip ediyorum bana pek güven vermiyor kendisi hemşerim olmasına rağmen, topladığı sistem fiyat açısından çok iyi alıcaksan poweri deep cool al gamepower patlayıcı bomba, kasada rampage mesh iyidir.

Ben gördüm bunu kanka bu haqqus denilen kişiyide takip ediyorum bana pek güven vermiyor kendisi hemşerim olmasına rağmen, topladığı sistem fiyat açısından çok iyi alıcaksan poweri deep cool al gamepower patlayıcı bomba, kasada rampage mesh iyidir.
Hocam bence bazen iyi sistemler çıkarıyorda tek sıkıntısı şu PSU tarafını çözemesi adam 20klık sistemde yapsa 5klık sistemde yapsa gamepower gibi PSU lar kullandırıyor.

Hocam bence bazen iyi sistemler çıkarıyorda tek sıkıntısı şu PSU tarafını çözemesi adam 20klık sistemde yapsa 5klık sistemde yapsa Gamepower gibi PSU'lar kullandırıyor.

Reis bu tür insanlar mahalle arası bilgisayarcı gibi ciddi diyorum, 4 sene önce vatana gitmiştim buna benzer bir arkadaş bana en kaliteli PSU diye Everest vermişti :D 9000TL sistem yapıyosun 9500 yap kaliteli PSU koy sonuçta 8500TL'lik sistemi emanet ediyosun. Zaten ben hazır sistemlere güvenmiyorum bence ikinci el ekran kartlarını toplayıp temizleyip koyuyorlar yoksa kimse bir malı indirim adı altında ederinin 4K 5k altına satmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı