15000 TL PC toplama

Az çok kararımı verdim RTX 3050+i3 12100F 1080p monitör

Bunu almaya karar verdim ekran kartı gene 3050 + Ryzen 5 5600 daha iyi bir işlemci olduğunu düşünüyorum
Hocam aldınız mı? Lütfen almadım deyin.

@0101turk Bana bak usta, zerre bilgin olmadan burada insanları kandırıyorsun. 3 saat mesaj yetkim kısıtlandı kafayı yedim burada mesajlarını okurken. İşlemcideki "i" çekirdek sayısını ifade eder ne demek ya? Adam 3050 ile 6600XT aynı diyor.

Adam 6600xt karta bilmeden oc yapıyor sonra niye wattman hatası veriyor diyor.
Mahalle bilgisayarcısı mısın? 6000 Serisi kartlar eskiden Wattman hatası alıyordu ama bunu daha sonradan düzelttiler, olayın overclock ile hiçbir alakası yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.akakce.com/ekran-karti/...hr-192-bit-gddr6-12-gb-fiyati,1351610043.html

Bu arkadaşın attığı ekran kartı modeli nasıl markası yabancı pek güvenemedim.

Kardeş bilip bilmeden konuşursan sonsuza kadar susturulursun. Kim demiş olum 6600XT ile 3050 aynı diye, 6600XT ve diğer kartların karşılaştırmalı test videolarını atıyorum abisi :D

İşlemcideki i çekirdek sayısını ifade etmez ben arkadaşa çekirdek sayısına aldanıp i5-i7 6, 7, 8 nesil almasın diye basit dilde 12. nesil almasını söylemeye çalıştım.

WattMan hatası %85 karttan kaynaklanmıyor Afterburner gibi programlarla kartın ayarlarıyla oynanıyor stabil çalışmasını engelliyor eskiden hatası olanlar XMP'den MHz düşürerek çözerlerdi ya da o kullandıkları 3.parti programlarını silerek çözerlerdi daha sonradan bu tür işlemler için optimazsyon sağlandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aldınız mı? Lütfen almadım deyin.

@0101turk Bana bak usta, zerre bilgin olmadan burada insanları kandırıyorsun. 3 saat mesaj yetkim kısıtlandı kafayı yedim burada mesajlarını okurken. İşlemcideki "i" çekirdek sayısını ifade eder ne demek ya? Adam 3050 ile 6600XT aynı diyor.

Mahalle bilgisayarcısı mısın lan sen? 6000 Serisi kartlar eskiden WattMan hatası alıyordu ama bunu daha sonradan düzelttiler, olayın overclock ile hiçbir alakası yok.

Neden

Ben senin yerinde olsam 2. elden şaşmazdim RTX 3070'li sistem toplayabilir sin Ryzen 5 5600X le beraber efsane olur ekran kartı 8K işlemci 3.5k anakart 1K gerisi ucuz zaten benim düşüncem elindeki bütçe ile en güçlü sistemi toplayabilmek 2. El 0.farketmez

Biraz araştırdım RTX 2060 3050 daha iyi

Ben senin yerinde olsam 2. elden şaşmazdim RTX 3070'li sistem toplayabilir sin Ryzen 5 5600X le beraber efsane olur ekran kartı 8K işlemci 3.5k anakart 1K gerisi ucuz zaten benim düşüncem elindeki bütçe ile en güçlü sistemi toplayabilmek 2. El 0.fark etmez

Öyle olmuyor işte reis 2 el ekran kartları sıkıntı mining falan yapıyorlar bitik ekran kartlarını kakalıyorlar

Biraz araştırdım RTX 2060 RTX 3050'den daha iyi R5 5600 ise i3 12100F ye kıyasla daha iyi benim seçimlerim bunlar tek tek toplamayı düşünüyorum diğer parçaları seçmeme yardımcı olabilecek var mı anlayan

Biraz araştırdım RTX 2060 RTX 3050'den daha iyi R5 5600 ise i3 12100F ye kıyasla daha iyi benim seçimlerim bunlar tek tek toplamayı düşünüyorum diğer parçaları seçmeme yardımcı olabilecek var mı anlayan
Hocam 16000TL'ye 3050 mi alınır? Emma Stone hocam yardımcı olabilir diye düşünüyorum. @Emma Stone

@0101turk vah vah, durumlar çok kötü. 14 yaşındayım ve paylaşıyorum, sizin gibi saklamıyorum. Bilgim olmadan buraya yazmıyorum en azından 😀😀

"i" çekirdek deyip yalan karşılaştırma videoları atarak bana artistlik yapıyorsunuz.

Son düzenleme:
Ne alacağım o zaman

Hocam 16000TL'ye 3050 mi alınır? Emma Stone hocam yardımcı olabilir diye düşünüyorum. @Emma Stone

@0101turk vah vah, durumlar çok kötü. 14 yaşındayım ve paylaşıyorum, sizin gibi saklamıyorum. Bilgim olmadan buraya yazmıyorum en azından 😀😀

"İ" çekirdek deyip yalan karşılaştırma videoları atarak bana artistlik yapıyorsunuz. Y

Gençler bu sistem 16500 TL bu sistemi tek tek topladım 19300 fiyatına ulaştı bu sistem neden ucuz açıklama yapailecek var mı?

Son düzenleme:
Ne alacağım o zaman

Gençler bu sistem 16500 TL bu sistemi tek tek topladım 19300 fiyatına ulaştı bu sistem neden ucuz açıklama yapailecek var mı?
Adamlar hazır sistem için toplu ve ucuz olan markaların ürünlerini alıyorlar, böyle yaptıklarında daha ucuza geliyor ve daha ucuza satıyorlar.

Geri
Yukarı