15000 TL Sistem önerisi

Bütçe
15000
B450 önerinizde ne etkili oldu? AMD anakartları çok bilmiyorum öğrenmiş olurum bilgilendirirseniz.
A serisi anakartlar AMD tarafında giriş seviyesindedir ve OC ayarlamaları yapılamaması gibi çok net bir eksiklik barındırırlar. Yakın dönemli hazır sistemlerde stoklar tükensin diye bol bol A320, A520'li anakartlar üzerinden sistemler oluşturuyorlar.

A serisi anakartlar AMD tarafında giriş seviyesindedir ve OC ayarlamaları yapılamaması gibi çok net bir eksiklik barındırırlar. Yakın dönemli hazır sistemlerde stoklar tükensin diye bol bol A320, A520'li anakartlar üzerinden sistemler oluşturuyorlar.
Ben genelde RAM frekanslarının daha yüksek olmasına aldanıyordum, öğrenmiş oldum teşekkür ederim bilgileriniz için.

Ben genelde RAM frekanslarının daha yüksek olmasına aldanıyordum, öğrenmiş oldum teşekkür ederim bilgileriniz için.
Ne demek. AM4 sistemlerde en optimum değer 3600Mhz oluyor zaten. İnce ayarla bunun bir tık üstünde de güzel sonuçlar alınabiliyor lakin bu 4000Mhz'ler falan performansa olumsuz etki ediyor.

Ne demek. AM4 sistemlerde en optimum değer 3600Mhz oluyor zaten. İnce ayarla bunun bir tık üstünde de güzel sonuçlar alınabiliyor lakin bu 4000Mhz'ler falan performansa olumsuz etki ediyor.
Anladım. Aynı zamanda AMD işlemcilere çok güzel overclock yapılıyor, en azından elimde ücretsiz aldığım 2013 model toplu bir bilgisayar var FX6300 işlemcili. Bana mısın demiyor 6 çekirdek 3.5GHZ'den 5GHZ'ye kadar çıkıyor ve bunu 6 çekirdek ile çarpın. Sanırım 20 yılın ardından Intel'i bırakma zamanı geldi. Yeni işlemcilerle böyle eski usul overclock yapılmıyor sanırım da gönlümde başka yer edindi AMD.

Geri
Yukarı