15000 TL sistem önerisi

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 601
Ati Radeon HD5450'sinde hata almıştır.
Nvidia isteniyorsa İtopya'da böyle bir sistem vardı ama 6700XT bence daha iyi.
Şimdiye kadar RX 580 ve RX 5600 XT olmak üzere toplamda iki AMD ekran kartını denedim ve gerek stabilizasyon sorunları gerek yazılımdaki saçma sapan hatalar dolayısıyla çok vakit kaybettiriyor. Sürekli ekran kartı sürücüsünü silip, temiz kurulum yapmakla vakit harcıyorsun. Gerzek bir önyargıyla haklı olabileceğini mi düşündün?

Şimdiye kadar RX 580 ve RX 5600 XT olmak üzere toplamda iki AMD ekran kartını denedim ve gerek stabilizasyon sorunları gerek yazılımdaki saçma sapan hatalar dolayısıyla çok vakit kaybettiriyor. Sürekli ekran kartı sürücüsünü silip, temiz kurulum yapmakla vakit harcıyorsun. Gerzek bir önyargıyla haklı olabileceğini mi düşündün?
RX580 önermiyoruz burada. Wattman hatalarını çoğu kişi biliyor. RX 5600XT ile çoğu kişi de sorun yaşamadığını söylüyor. Senin haklı olabileceğin de kesin değil dostum. Kendim de Nvidia GPU kullanıyorum fanboy değilim, böyle söyleyenler genelde altı boş yorum yapıyor ön yargım mevcut evet. 3060Ti ve 6700XT'yi arattığında ikisinde de dolusuyla problem konuları var, ekran kartı almayalım o zaman biz.

RX 6700 XT kullanıp sorun yaşayan var mı peki? Donanımsal veya yazılımsal.
ASUS DUAL RX 6700 XT ile bazen üst üste wattman yaşıyorum, bir kere sürücü yüklerken bilgisayar siyah ekrana düştü, restarttan sonra da siyah ekran geliyordu, bir şekilde çözdüm. Bi kaç kere bilgisayarı açtığımda ana ekran kasıyordu, restart attığında geçti, nedenini bilmiyorum. AMD ekran kartları biraz ilgi istiyor, ben alırken bunu bilerek aldım, aldığımda 3060 ile aynı fiyattaydı, bu kartı almak çok daha mantıklı geldi. Sorun çözmeye sabrın yoksa almanı önermem AMD.

RX580 önermiyoruz burada. Wattman hatalarını çoğu kişi biliyor. RX 5600XT ile çoğu kişi de sorun yaşamadığını söylüyor. Senin haklı olabileceğin de kesin değil dostum. Kendim de Nvidia GPU kullanıyorum fanboy değilim, böyle söyleyenler genelde altı boş yorum yapıyor ön yargım mevcut evet. 3060Ti ve 6700XT'yi arattığında ikisinde de dolusuyla problem konuları var, ekran kartı almayalım o zaman biz.
Maalesef ki kronik hataları var ve bizzat yaşamış biri olarak AMD GPU hatalarının tek çözümünün olduğunu düşünüyorum: Nvidia ekran kartı almak. Ayrıca altı boş olmaması için ne yapmam gerekiyor? Çoğu kişinin maruz kaldığı ve çözümünün bir türlü bulunamadığı hataları deneyimlemek yeterli değil mi? Kullanmadan konuşsaydım haklı olabilirdin.

O da olur. Onu da öneririm. Güzel sistem, belki arkadaş küçük kasa istemez diye attım diğerini.

Sırf kasa için 1.500 lira fazla vermek mantıklı mı bilemedim, yine de arkadaş karar verecek tabi.

Sırf kasa için 1.500 lira fazla vermek mantıklı mı bilemedim, yine de arkadaş karar verecek tabii.

O sistem TUF B450 ve R5 5600 ile 15500TL oluyor anakart+kasa için 1000TL fark var OC yapma planı varsa zaten a serisi anakartla yapılamaz OC yapma planı yoksa hiç gerek yok mesut çevik daha mantıklı dediğiniz gibi.
İlk sayfadaki sistem için söyledim alıntıdaki başkaymış.

Geri
Yukarı