15000 TL Ultrabook önerisi

Bütçe
15.000

Hsn_Bsr

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdi öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Başlıktan da göründüğü üzere bir adet hem iş hem de oyun için laptop aramaktayız.
Bu alınacak olan laptop, netcad, AutoCAD gibi programlarda kullanılacak. Netcad daha çok önemli ama AutoCAD'da kullanılsa iyi olabilir.
Şimdi internetten baktığımda quattro kartların, GTX kartlara göre biraz daha iyi performans verdiğini görüyorum (bu tarz programlarda).
RTX bakmadım daha GTX 1070'in quattro ile kıyasını görünce şaşırdım.
Benim açıkçası aklım iyice karıştı. Bana yani hem iş hem de oyun için bir Ultrabook önerebilir misiniz? Arkadaş için bakıyorum ve pişman olmasını,
Aldığında bu ne ya? Demesini istemiyorum. Malum rakam çok ciddi. Şimdiden hepinizin önerileri benim için çok önemli. Saygıyla ve sağlıkla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Başlıktan da göründüğü üzere bir adet hem iş hem de oyun için laptop aramaktayız.
Bu alınacak olan laptop, netcad, AutoCAD gibi programlarda kullanılacak. Netcad daha çok önemli ama AutoCAD'da kullanılsa iyi olabilir.
Şimdi internetten baktığımda quattro kartların, GTX kartlara göre biraz daha iyi performans verdiğini görüyorum (bu tarz programlarda).
RTX bakmadım daha GTX 1070'in quattro ile kıyasını görünce şaşırdım.
Benim açıkçası aklım iyice karıştı. Bana yani hem iş hem de oyun için bir Ultrabook önerebilir misiniz? Arkadaş için bakıyorum ve pişman olmasını,
Aldığında bu ne ya? Demesini istemiyorum. Malum rakam çok ciddi. Şimdiden hepinizin önerileri benim için çok önemli. Saygıyla ve sağlıkla kalın.
Quattro kartlı iş istasyonları ile oyun performansları yeterli ve tatminkar olmayacak. GTX ve RTX ekran kartları tercih edilmeli. Hem oyun hem iş için ultrabook kategorisi yanlış. Ultabook cihazların içine GTX ve RTX gibi ekran kartlarını entegre edemiyorlar. Bunlar yerine hafif MX serisi ekran kartlarını kullanıyorlar. O kadar paraya da MX kullanmak mantıksız oluyor.
Oyun bilgisayarı almanız en mantıklısı. İki türlü de kullanabilirsiniz.
Önerim HP Omen.

Hımm tamam çok teşekkür ederim, değerlendirmeye devam edeceğim.
Ama tabi, önerilerinize de hala açığım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı