10000 TL Ultrabook önerisi

Bütçe
10-11k

ABSilver

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lütfen biri yardım etsin işin içinden çıkamıyorum, her laptop incelemesinin altındaki yorumlarda kafam o kadar karışıyor ki. İstediğim oyunlar lightgaming'e uygun, bunun dışında surfing ve belli başlı ofis görevlerini "iyi bir hızda" yerine getirebileceğim 2 kilo altı 14 inç civarı bir laptop arıyorum, 5-6 sene götürmesi dileğim (o yüzden 8 GB RAM çok tercih etmeyeyim diyorum.) Tercih ettiğim laptopların altında bu donanıma bu para verilmez tarzı yorumlar var sürekli, özellikle pil ömrü, kaliteli film keyfi, ortalamanın üzerinde hıza sahip olabileceğim bir laptop yok mu 10-11k bandında? Matebook'a gidiyorum ışık sızması, fan sesi diyorlar; Zenbook'a gidiyorum menteşeler sıkıntı çıkardı diyorlar; MacBook olsun diyorum hem lisanslı program gerekliliği vb. Hem istediğim limitlerde M1 8 GB'lıklar var ama 512likler bir tık limitin üstünde kalıyor 256'ya da kalmayayım diyorum. Allah aşkına bir meclis toplansın tartışalım şu konuyu :D artık estetiği de umursamamaya başladım, ThinkBook-Thinkpad şeklinde bir kült var sanırım eğer pil ömrü, büyüklük, ısınma, gündelik işlerde hız konusunda problem yaşatmaz ise o külte katılmaya da okeyim. Çok iyi donanımlarla da -Gaming bilgisayarlar gibi- bu söylediğim pil ömrü ve hafifliğin sağlanabileceğini düşünmüyorum, lütfen yardım.

Şu an epey vb. sitelerden edindiğim önerilenler:

Hangi oyunları oynuyorsunuz?
Oynadığınız oyunların hepsi macOS'da varsa macbook almalısınız bence.
Eğer 10000'in üstüne çıkamam diyorsanız 10000'e de çıkmayın 3500U 8gb falan alın 3-4 sene kullanın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar lütfen biri yardım etsin işin içinden çıkamıyorum, her laptop incelemesinin altındaki yorumlarda kafam o kadar karışıyor ki. İstediğim oyunlar lightgaming'e uygun, bunun dışında surfing ve belli başlı ofis görevlerini "iyi bir hızda" yerine getirebileceğim 2 kilo altı 14 inç civarı bir laptop arıyorum, 5-6 sene götürmesi dileğim (o yüzden 8 GB RAM çok tercih etmeyeyim diyorum.) Tercih ettiğim laptopların altında bu donanıma bu para verilmez tarzı yorumlar var sürekli, özellikle pil ömrü, kaliteli film keyfi, ortalamanın üzerinde hıza sahip olabileceğim bir laptop yok mu 10-11k bandında? Matebook'a gidiyorum ışık sızması, fan sesi diyorlar; Zenbook'a gidiyorum menteşeler sıkıntı çıkardı diyorlar; MacBook olsun diyorum hem lisanslı program gerekliliği vb. hem istediğim limitlerde M1 8 GB'lıklar var ama 512likler bir tık limitin üstünde kalıyor 256'ya da kalmayayım diyorum. Allah aşkına bir meclis toplansın tartışalım şu konuyu :D artık estetiği de umursamamaya başladım, ThinkBook-Thinkpad şeklinde bir kült var sanırım eğer pil ömrü, büyüklük, ısınma, gündelik işlerde hız konusunda problem yaşatmaz ise o külte katılmaya da okeyim. Çok iyi donanımlarla da -Gaming bilgisayarlar gibi- bu söylediğim pil ömrü ve hafifliğin sağlanabileceğini düşünmüyorum, lütfen yardım.

Şu an epey vb. sitelerden edindiğim önerilenler:

Oynadığın oyunlara bağlı.

Son düzenleme:
Zenbook olabilir. Menteşe sorunu her laptop ta oluyor. O daha çok nasıl kullandığına bağlı.

Apple konusunda lisanslı programları alırım dersen olabilir ama oyun olarak sorun yaşayabilirsin.

Bence Zenbook.

lol oynuyorum arkadaşlar sadece. seçenekler de yalnız bunlarla sınırlı değil, bu bantta bi ultrabook olarak söylediğim şeylere göre bir şey varsa önerilere fazlasıyla açığım
Hangi oyunları oynuyorsunuz?
Oynadığınız oyunların hepsi macOS'da varsa macbook almalısınız bence.
Eğer 10000'in üstüne çıkamam diyorsanız 10000'e de çıkmayın 3500U 8gb falan alın 3-4 sene kullanın.
256 gb problem olmaz mı hocam,sürekli harici. kullanan varsa memnun mu duymak isterim açıkçası

lol oynuyorum arkadaşlar sadece. seçenekler de yalnız bunlarla sınırlı değil, bu bantta bi ultrabook olarak söylediğim şeylere göre bir şey varsa önerilere fazlasıyla açığım

256 gb problem olmaz mı hocam,sürekli harici. kullanan varsa memnun mu duymak isterim açıkçası
ben 128 kullanıyorum 30 gb boş. Ve lol yüklü. Sadece lol oynuyorsanız 256 problem olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı