15000 TL'ye Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Bütçe
15000

Bunu alın hocam hem 1TB HDD hem de 512 GB SSD var bir de oyun oynayabilmeniz açısından RTX 2060 koymuşlar. Bir arkadaş 21 bin TL'den indirime girmesi önemli demiş ama bence bu indirimler tamamen yalan. Efsane cuma indirimlerine baktığınızda fiyatları yükseltip yükseltip indirim yaptıklarını görebilirsiniz.

Bunu alın hocam hem 1TB HDD hem de 512 GB SSD var bir de oyun oynayabilmeniz açısından RTX 2060 koymuşlar. Bir arkadaş 21 bin TL'den indirime girmesi önemli demiş ama bence bu indirimler tamamen yalan. Efsane cuma indirimlerine baktığınızda fiyatları yükseltip yükseltip indirim yaptıklarını görebilirsiniz. Bunda da öyle bir durum var gibi duruyor.
Dostum benim attığım mesaja bakar mısın ? Benim önerdiğim daha güçlü farkındaysan. Bunun benim attığım dizüstü bilgisayardan daha güçlü olan yanını yazar mısın ? Biz de bilelim. Okumadan öneride bulunmayın lütfen.

Bir öneri yapamayacağım. Ama hangisini tercih edersin dersen 2.yi tercih ederdim. Neden dersen 21 bin TL'den düşmüş olması benim için en büyük etken. Bu dolar kurunda .d.

21 bin TL'den düştüğünde inanıyor musun gerçekten :D.
1660 Ti laptop 21K olmaz o fiyata 2080 var.
Sadece iş için alıyorum RTX'li sistemler çok güç tüketiyor bu yüzden istemiyorum. Ve bilgisayar aldım konu kapanabilir.

Konu senin değil ki kapansın :D konu @MarshWR in.

1660 Ti laptop 21K olmaz

1660 Ti laptop 21K olmaz o fiyata 2080 var.

Konu senin değil ki kapansın :D konu @MarshWR in.
Hocam mesaj okumadan yazan çok. @Yusuf6376 bu arkadaş da öneride bulunmuş. Benim mesajımı ve önerdiğim bilgisayara bakmadan direk kafasına geleni yazmış. Halbuki okusa benim önerdiğimin çok daha iyi olduğunu anlardı 😒.

Dostum benim attığım mesaja bakar mısın? Benim önerdiğim daha güçlü farkındaysan. Bunun benim attığım dizüstü bilgisayardan daha güçlü olan yanını yazar mısın? Biz de bilelim. Okumadan öneride bulunmayın lütfen.

Arkadaş iş yapacağım demiş önerdiğiniz PC'de gördüğüm kadarıyla sadece 1 TB yer var bunda ise 1, 5 TB yer var ha ayrıca önerdiğiniz bilgisayar 15.6 inç lakin benim 17.3 inç bu fark yaklaşık 4, 31 Cm'ye tekabül ediyor. Yani oyun oynayacak olsa sizin yorumunuza beğeni atardım ama arkadaş iş yapacak. Bir de önerdiğiniz PC fenix marka ben olsam HP Omen gibi adı sanı çıkmış bir marka alırdım

Arkadaş iş yapacağım demiş önerdiğiniz PC'de gördüğüm kadarıyla sadece 1 TB yer var bunda ise 1, 5 TB yer var ha ayrıca önerdiğiniz bilgisayar 15.6 inç lakin benim 17.3 inç bu fark yaklaşık 4, 31 Cm'ye tekabül ediyor. Yani oyun oynayacak olsa sizin yorumunuza beğeni atardım ama arkadaş iş yapacak.
Hocam öncelikle benim önerdiğim bilgisayarda 3 tane NvME SSD slotu var. Yani istediği kadar yükseltme yapabilir. İkinci olarak da 15.6"inç ya da 17.3"inç tercih meselesi. Bunun dışında benim önerdiğim bilgisayarın renk doğruluğu oranına baktınız mı ? İş için diyorsunuz ama buna bakmıyorsunuz. Renk aralığı , renk kesinliği (doğruluğu) standart oyuncu bilgisayarlarından çok daha iyi. Bunu anlayacağınızı düşünüyorum. Ayrıca işlemci tarafında İntel Core İ7 10750H 6 çekirdek 12 iş parçacığı iken İntel Core İ7 10870H 8 çekirdek 16 iş parçacığı üretiyor. Sizce sadece 1 TB depolama ve 17.3"inç ekran için bunlardan vazgeçmeli mi ? Bence hayır. Sizin de cevabınızı bekliyorum. Bir de bu kadar özellik farkı varken fiyat olarak benim önerdiğim bilgisayar 13.899 TL iken sizin önerdiğiniz 14.499 TL. Bence sonuç ortada duruyor.
Arkadaş iş yapacağım demiş önerdiğiniz PC'de gördüğüm kadarıyla sadece 1 TB yer var bunda ise 1, 5 TB yer var ha ayrıca önerdiğiniz bilgisayar 15.6 inç lakin benim 17.3 inç bu fark yaklaşık 4, 31 Cm'ye tekabül ediyor. Yani oyun oynayacak olsa sizin yorumunuza beğeni atardım ama arkadaş iş yapacak. Bir de önerdiğiniz PC fenix marka ben olsam HP Omen gibi adı sanı çıkmış bir marka alırdım
Ayrıca eklemeyi unuttum. Arkadaş iş için istedi diyorsunuz ancak kocaman bir dizüstü bilgisayar öneriyorsunuz sizce bunun mantığı nerede ? Arkadaş dışarıda kullanmak için mobil taşınabilir ve aynı zamanda güçlü bir cihaz istiyor. Arkadaşta zaten masaüstü bilgisayar var ve imzasından anladığım baya güçlü bir sistem. Bence mantıklı değil.
Bir saniye onu okumadım ben "FENİX" game garaj marka önermedim ki. Ben ASUS STRİX G512LV-HN267 modelini önerdim siz karıştırmışsınız mesajları lütfen dikkatlice okuyun.

Linki buraya bırakıyorum :
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000Y56JT

@MarshWR Hocam umarım siz konuyu anlamışsınızdır. Arkadaş okumadan yazmış. Yukarıda detaylı ve ayrıntılı açıkladım. Arkadaş benim "FENİX" game garaj markasını önerdiğimi sanıyor :

Ekran tartışma2020-11-25 203016.png

Siz anladıysanız benim için sorun yok.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle benim önerdiğim bilgisayarda 3 tane NVMe SSD slotu var. Yani istediği kadar yükseltme yapabilir. İkinci olarak da 15.6"inç ya da 17.3"inç tercih meselesi. Bunun dışında benim önerdiğim bilgisayarın renk doğruluğu oranına baktınız mı? İş için diyorsunuz ama buna bakmıyorsunuz. Renk aralığı, renk kesinliği (doğruluğu) standart oyuncu bilgisayarlarından çok daha iyi. Bunu anlayacağınızı düşünüyorum. Ayrıca işlemci tarafında Intel Core i7 10750H 6 çekirdek 12 iş parçacığı iken Intel Core i7 10870H 8 çekirdek 16 iş parçacığı üretiyor. Sizce sadece 1 TB depolama ve 17.3"inç ekran için bunlardan vazgeçmeli mi? Bence hayır. Sizin de cevabınızı bekliyorum. Bir de bu kadar özellik farkı varken fiyat olarak benim önerdiğim bilgisayar 13.899 TL iken sizin önerdiğiniz 14.499 TL. Bence sonuç ortada duruyor.

Ayrıca eklemeyi unuttum. Arkadaş iş için istedi diyorsunuz ancak kocaman bir dizüstü bilgisayar öneriyorsunuz sizce bunun mantığı nerede? Arkadaş dışarıda kullanmak için mobil taşınabilir ve aynı zamanda güçlü bir cihaz istiyor. Arkadaşta zaten masaüstü bilgisayar var ve imzasından anladığım bayağı güçlü bir sistem. Bence mantıklı değil.

Bir saniye onu okumadım ben "fenix" GameGaraj marka önermedim ki. Ben ASUS STRIX G512LV-HN267 modelini önerdim siz karıştırmışsınız mesajları lütfen dikkatlice okuyun.

Linki buraya bırakıyorum:
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000Y56JT

@MarshWR hocam umarım siz konuyu anlamışsınızdır. Arkadaş okumadan yazmış. Yukarıda detaylı ve ayrıntılı açıkladım. Arkadaş benim "fenix" GameGaraj markasını önerdiğimi sanıyor:

Eki Görüntüle 750939

Siz anladıysanız benim için sorun yok.

Hocam yanlış mesajın sizin mesajınız olduğunu sandığım için özür dilerim benim hatam sizin dediğin bilgisayar tabii ki güzel onu alabilir hem de ASUS ROG gayet kalitelidir. Dediğiniz bilgisayara katılıyorum.

Hocam yanlış mesajın sizin mesajınız olduğunu sandığım için özür dilerim benim hatam sizin dediğin bilgisayar tabii ki güzel onu alabilir hem de ASUS ROG gayet kalitelidir. Dediğiniz bilgisayara katılıyorum.
Teşekkür ederim. Açıkçası ben de şaşırdım. Bu şekilde yazınca acaba ben mi yazdım diye düşünmedim değil. Destek verdiğiniz için teşekkürler. Beğeni de atarsanız çok mutlu olurum. Bu arada şimdiden hayırlı olsun @MarshWR hocam bilgisayar. Bir sorun veya merak ettiğiniz bir şey olursa lütfen yazın.

Teşekkür ederim. Açıkçası ben de şaşırdım. Bu şekilde yazınca acaba ben mi yazdım diye düşünmedim değil. Destek verdiğiniz için teşekkürler. Beğeni de atarsanız çok mutlu olurum. Bu arada şimdiden hayırlı olsun @MarshWR hocam bilgisayar. Bir sorun veya merak ettiğiniz bir şey olursa lütfen yazın.
Teşekkürler hocam, sağolun. Tabii araştırmalara devam edeceğim, bir sorum olursa yazarım.

Bunu alın hocam hem 1TB HDD hem de 512 GB SSD var bir de oyun oynayabilmeniz açısından RTX 2060 koymuşlar. Bir arkadaş 21 bin TL'den indirime girmesi önemli demiş ama bence bu indirimler tamamen yalan. Efsane cuma indirimlerine baktığınızda fiyatları yükseltip yükseltip indirim yaptıklarını görebilirsiniz.
Omenleri de inceledim hocam fakat @xbea 'nın da tavsiyesiyle attığı Asus ROG laptop özellikleriyle, tasarımıyla daha hoş geldi bana. O yüzden onu satın almayı düşünüyorum.
@xbea benim şansım yok hocam. :) 15900 TL olmuş bilgisayar. Var mı başka önerebileceginiz bir laptop o fiyat bandında?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı