15000 TL'ye Hi-Fi önerisi

kaizerSoze05

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,

PC üzerinden genel olarak oyunlar, filmler, klasik müzik vs. için kullanacağım giriş seviyesinde Hi-Fi kapalı kulaklık ve dac/amp düşünüyorum. Odyofil değilim ama özellikle filmlerde oyunlarda vs derin bass seslerini çok iyi almak istiyorum. 15K'ya kadar bütçe var. Çok elzem bir kalite katacaksa biraz daha esnetebilirim bütçeyi ya da bu kadarına gerek yok derseniz de önerilere açığım. Araştırma yaptım ama tam bir karara varamadım. Şimdilik aşağıdaki ikiliyi düşünüyorum, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Fiio yeni K3 - 5500TL.
Beyerdynamic dt 990 Pro - 7800TL.

Bende ayrıca Samsung HW-C450 soundbar + subwoofer var ve PC'ye Bluetooth5.1 ile bağlı. Acaba kulaklığı kullanmadığım zamanlarda dac/amptan çıkış alınıp buna bağlanabilir mi? Fark edilir etki yaratır mı?

990 açık kulaklık, sizin almak istediğiniz kapalı olacaksa ATH-M50X, dt 770 ya da dt 700 bakın. Arkası açık mı alayım kapalı mı diyorsanız o farklı bir konu.

Son düzenleme:
990 açık kulaklık, sizin almak istediğiniz kapalı olacaksa ATH-M50X, dt 770 ya da dt 700 bakın. Arkası açık mı alayım kapalı mı diyorsanız o farklı bir konu.
Evet ben onu kapalı sanmıştım teşekkürler. Peki önerdiğiniz kulaklıklar ile 990 arasında çok fark varmıdır?

Evet ben onu kapalı sanmıştım teşekkürler. Peki önerdiğiniz kulaklıklar ile 990 arasında çok fark var mıdır?

Ben 990 kullanmadım. 250ohm olanı fark eder illaki, bende 900 Pro X modeli var. 32ohm olduğu için telefonda veya bilgisayarda ek bir ürün olmadan kullanıyorum.
2022 yılında sizin gibi düşünüp oyuncu kulaklıkları yerine almıştım. Kulaklıkta mikrofon istiyorsanız almayın, dt 900 Pro X için konuşmam gerekirse arkası açık olduğu için ses yalıtımı ve sub bass konusunda iyi değil.
900 veya 990 için inceleme yapan odyofil YouTube kanalına bakabilirsiniz.
Birden fazla kulaklık almayacaksanız ürünleri iyice inceleyin derim.

Son düzenleme:
Ben 990 kullanmadım. 250ohm olanı fark eder illaki, bende 900 Pro X modeli var. 32ohm olduğu için telefonda veya bilgisayarda ek bir ürün olmadan kullanıyorum.
2022 yılında sizin gibi düşünüp oyuncu kulaklıkları yerine almıştım. Kulaklıkta mikrofon istiyorsanız almayın, dt 900 Pro X için konuşmam gerekirse arkası açık olduğu için ses yalıtımı ve sub bass konusunda iyi değil.
900 veya 990 için inceleme yapan odyofil YouTube kanalına bakabilirsiniz.
Birden fazla kulaklık almayacaksanız ürünleri iyice inceleyin derim.
Herhangi mikrofon beklentim yok. Bahsettiğiniz M50x modeli de 38 ohm gözüküyor o halde buda dac/amp gerektirmiyor sanırım. Ama mesela DT 770 pro için 32-80-250 ohm diye üç farklı seçenek sunmuş, bu kulaklık üzerinden mi ayarlanabiliyor tam anlamadım.

Bir de şunu doğru mu anladım acaba, yüksek ohm değeri olan kulaklıklar daha geniş ses spektrumuna sahip ama güç için dac/amp ihtiyaç duyuyorlar?

Herhangi mikrofon beklentim yok. Bahsettiğiniz M50X modeli de 38 ohm gözüküyor o halde bu da dac/amp gerektirmiyor sanırım. Ama mesela dt 770 Pro için 32-80-250 ohm diye üç farklı seçenek sunmuş, bu kulaklık üzerinden mi ayarlanabiliyor tam anlamadım.

Bir de şunu doğru mu anladım acaba, yüksek ohm değeri olan kulaklıklar daha geniş ses spektrumuna sahip ama güç için dac/amp ihtiyaç duyuyorlar?

Daha çok güç gerektirecek ama ona göre de daha temiz ses alırsınız diye düşünüyorum. Deneme şansınız olursa buraya da yazarsanız sevinirim. Dt 990 dediğimiz ürün yeni değil zaten ve referans kulaklık olarak geçiyor. Bütçe varsa dt 1990, HD 600 veya hifiman xs bakabilirsiniz.

Daha çok güç gerektirecek ama ona göre de daha temiz ses alırsınız diye düşünüyorum. Deneme şansınız olursa buraya da yazarsanız sevinirim. Dt 990 dediğimiz ürün yeni değil zaten ve referans kulaklık olarak geçiyor. Bütçe varsa dt 1990, HD 600 veya hifiman xs bakabilirsiniz.
Anladim. Bahsettiginiz modeller ne yazik ki suan icin butcemi asiyor. Sanirim sansimi bulabilirsem ikinci el Fiio BTR7 ile denemek istiyorum sonradan mobilde ihtiyacim olursa diye. Kulaklik olarak da DT770 Pro (250ohm) mantikli duruyor suan.

Aklima takilan birsey daha var. Benim masaustu Samsung Soundbar+Subwoofer sistemim var. Herhangi Hi-fi ozelligi yok diye biliyorum ama yine de kulakligi kullanmadigim zamanlarda Samsungu BTR7ye baglasam ses kalitesinde baya etki olur mu acaba? Yada bunun icin masaustu Fiio K5 yada K7 falan mi daha mantikli olur?

Arkası açık kulaklıklarda beklediğin gibi bir bass randımanı alamazsın. Kapalı kulaklıklara göre neredeyse basstan yoksunlar, daha çok flac dinlerken işini görür. Müzikler için iyidir ama filmlerde pek umduğunu bulamayabilirsin.

Bende Beyerdynamic DT 980 Ed. 600ohm'u var. Semi-open olduğu için bass miktarı daha fazla. İlla çok amaçlı kullanmak istiyorsan semi-open modellerede bakabilirsin.

Arkası açık kulaklıklarda beklediğin gibi bir bass randımanı alamazsın. Kapalı kulaklıklara göre neredeyse basstan yoksunlar, daha çok FLAC dinlerken işini görür. Müzikler için iyidir ama filmlerde pek umduğunu bulamayabilirsin.

Bende Beyerdynamic DT 980 Ed. 600Ohm'u var. Semi-open olduğu için bass miktarı daha fazla. İlla çok amaçlı kullanmak istiyorsan semi-open modellerede bakabilirsin.

Son anda bir karar degisikligi yapip DT 990 Pro (250 Ohm) ve Fiio BTR15 aldim ama bir sıkıntı var sanirim. Cok az ses geliyor. BTR15'in bu kulakligi kaldirabiliyor olmasi lazim diye biliyorum. Bende eski bir kulak içi Beats kulaklık var onu bile BTR15 takinca cok daha fazla ses aliyorum. Acaba girisimi yanlış taktim.

BTR15 de bir Single-ended 3.5 girisi + balanced 4.4 girisi var. DT 990 default olarak 3.5 ve 6.3 jack adaptor ile geldi. BTR15'in 3.5 girisine bagladim tipki Beats kulak içi gibi ama bariz sekilde az ses geliyor. Acaba 3.5 to 4.4 cevirici alip oraya mi takmam lazim anlamadim. Yardimci olabilir misiniz bayağı yeniyim bu konularda.

@Phoibos
@Hesher

Son anda bir karar degisikligi yapip DT 990 Pro (250 Ohm) ve Fiio BTR15 aldim ama bir sıkıntı var sanirim. Cok az ses geliyor. BTR15'in bu kulakligi kaldirabiliyor olmasi lazim diye biliyorum. Bende eski bir kulak içi Beats kulaklık var onu bile BTR15 takinca cok daha fazla ses aliyorum. Acaba girisimi yanlış taktim.

BTR15 300ohm'a kadar destekliyor görünüyor. Cihazın firmware güncel mi?

Geri
Yukarı