15000 TL'ye kadar günlük kullanım için laptop önerisi

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Merhaba, bütçe 15k Office uygulamaları, muhasebe uygulamaları gibi günlük kullanılacak bir laptop arayışındayım. Oyun vs oynanmayacak hızlı, kullanımı rahat bir laptop arıyorum.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_x1605za-mb070w-core-i5-1235u-işlemci-8gb-ram-512gb-ssd-16-win-11-laptop-siyah-1230299.html bu model alınır mı?

Acer Aspire 3

Ben de ofis işlerim için bunu kullanıyorum. LPDDR5 4800MHz RAM'e ve Intel 12. nesil 8 verimlilik çekirdeğine sahip. Açılışı 10 saniye sürüyor. Günlük işleri hızlıca halletmek için birebir.

Tekrardan marhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Abim için alacağız laptopu çoğunlukla Office uygulamaları, YouTube gibi işlerde kullanılacak. Belki ara sıra CS:GO oynanabilir. Oynamayı denediniz mi? Ve sizce bu laptop kaç yıl götürür?

Tekrardan marhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Abim için alacağız laptopu çoğunlukla Office uygulamaları, YouTube gibi işlerde kullanılacak. Belki ara sıra CS:GO oynanabilir. Oynamayı denediniz mi? Ve sizce bu laptop kaç yıl götürür?
Merhaba.

Bu laptopa oyun amaçlı bakmayın. Ben bu laptopta The Sims 4 oynadım (1920x1080). En yüksek ayarlarda 60fps veremiyordu. Çünkü içerisinde entegre Intel HD graphics var.

İşlemcisi günlük kullanım ve ofis işleri için gerçekten çok güçlü ama oyun için yeterli değil. Çünkü sadece 15W ve dahili grafik birimi ile çalışıyor.

Buraya oyun testi videolarını bırakıyorum. (720p)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hem iş hen oyun amaçlı bir şey bakıyorsanız en düşük RTX 3050, yeni nesil olsun diyorsanız da RTX 4060'lı bir laptop bakın. Ama bu bahsettiğim ekran kartına sahip laptoplar da 15 bin bandında değil.

Son sorunuza gelirsek, bu laptop sadece günlük kullanım, sosyal medya ve iş amaçlı olarak DDR6 sistemler çıkana kadar götürür. Yani nereden baksanız 4-5 yıl rahat gider.

Geri
Yukarı