15000 TL'ye oyun dizüstü bilgisayarı önerisi

fdfgdse

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir oyun laptopı alacağım fakat hangisi olsun karar veremiyorum. İstediğim özellikler: RAM 16 GB, 1 TB HDD ve 2 TB SSD. (Fakat ben ileride RAM'i ve SSD'yi yükselteceğim. Bir de HDD'yi.) Windows 10. Ekran kartı RTX 2060. (Daha iyi ekran kartı varsa olur.) Bir de SSD'yi 5 TB'a, 6 TB'a yükseltebilir miyim? Bir de RAM ne kadar yükselir? En fazla 15.000 TL olsun laptop. Lütfen tüm sorularımı yanıtlayın. Söylediklerim kaç lira tutar? 15 bin olması için neleri eksiltmeliyim?

MSI GF65 THIN 10UE-045XTR Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 14.879 TL

Amazon.com: GF65 Thin 10UE-091 15.6" 144Hz 3ms Gaming Laptop Intel Core i7-10750H RTX3060 8GB 512GB NVMe SSD Win10: Computers & Accessories 10188 TL

Amazon biraz daha uzun sürede getirir. Lakin daha uygun, gümrük de vergiyi de senden direk alıyor ve kendisi ödeyip getirtiyor. Hiç almadım ama yeterince araştırdım.

2060 serisi almana gerek yok artık, 3060 serisi laptop bulursan onu al veya çıkana kadar beklemeni tavsiye ederim. Aşırı pahalı olmamasına rağmen performans olararak üst düzey.

Laptop 2060 vs 3060:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maksimum ram: 64GB
Maksimum disk: Diski istediğin kadar arttırabilirsin, içinde kaç adet m2 - hdd slot var bilmiyorum ama eğer 1 tane bile olsa, 8TB M2 ssd alıp takabilirsin :)

MSI GF65 THIN 10UE-045XTR Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 14.879 TL

Amazon.com: GF65 Thin 10UE-091 15.6" 144Hz 3ms Gaming Laptop Intel Core i7-10750H RTX3060 8GB 512GB NVMe SSD Win10: Computers & Accessories 10188 TL

Amazon biraz daha uzun sürede getirir. Lakin daha uygun, gümrük de vergiyi de senden direk alıyor ve kendisi ödeyip getirtiyor. Hiç almadım ama yeterince araştırdım.

2060 serisi almana gerek yok artık, 3060 serisi laptop bulursan onu al veya çıkana kadar beklemeni tavsiye ederim. Aşırı pahalı olmamasına rağmen performans olararak üst düzey.

Laptop 2060 vs 3060:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Thin serisi için soğutma problemi var deniyordu ama fazla hakim değilim.

Thin serisi için soğutma problemi var deniyordu ama fazla hakim değilim.

@R.G.B neden güldün?
Excalibur olsa daha iyi olur

Laptop 2060 vs 3060:

Maksimum disk: Diski istediğin kadar arttırabilirsin, içinde kaç adet m2 - hdd slot var bilmiyorum ama eğer 1 tane bile olsa, 8TB M2 ssd alıp takabilirsin :)
1 slota 8 tb takabilir miyim? oha

Laptop 2060 vs 3060:

bu laptopun görünüşü güzel değil ya.

RTX3060 değil lakin üzmez:
15,6 versiyonu:
Bir de SSD'yi 5 TB'a, 6 TB'a yükseltebilir miyim? Bir de RAM ne kadar yükselir? En fazla 15.000 TL olsun laptop. Lütfen tüm sorularımı yanıtlayın. Söylediklerim kaç lira tutar? 15 bin olması için neleri eksiltmeliyim?

Bildiğim kadarıyla M.2 SSD'ler maksimum 1TB, ben üstünü görmedim. 16GB ram günümüze göre yeterli, burada kullanım amacınızı sormak lazım.

Tasarım arıyorsanız MacBook alın.
RTX3060 değil lakin üzmez:
15,6 versiyonu:

Bildiğim kadarıyla M.2 SSD'ler maksimum 1TB, ben üstünü görmedim. 16 GB RAM günümüze göre yeterli, burada kullanım amacınızı sormak lazım.

Oyun.
Görünüşü güzel değil derken çerçevesi büyük.

@Kunkka @fdfgdse

Fiyatının alacağın laptop fiyatında olması dışında bir problem bilmiyorum. Uyumsuzluk sorunu olacağını düşünmüyorum lakin bu konuda uzman kişilere de danışabilirsiniz. 1,2,4 ve 8 Tb m2 lerde mevcut.

Görünüş konusunda ise size çok fazla katılmayacağım, biraz ordu savunma üssü görünümü var inkar edemem beğenmiyorsan alternatif bakabilirsiniz tabi ki.
Asus Rog ve Zephyrus serisi o konuda seni daha memnun edebilir.

Asus Amazon Mağazasında, son seri laptopların listelendiği bir bölüm var, 3060 serisinin stoklara girip girmediğini buradan kontrol edebilirsin.

2060 serisinden bir model de kalmış kıyıda köşede, 11333 TL fiyatı var.

Bu laptop alma süreci insanı hasta eder. Allah sabır versin :)

@Kunkka @fdfgdse

Fiyatının alacağın laptop fiyatında olması dışında bir problem bilmiyorum. Uyumsuzluk sorunu olacağını düşünmüyorum lakin bu konuda uzman kişilere de danışabilirsiniz. 1,2,4 ve 8 Tb m2 lerde mevcut.

Görünüş konusunda ise size çok fazla katılmayacağım, biraz ordu savunma üssü görünümü var inkar edemem beğenmiyorsan alternatif bakabilirsiniz tabi ki.
Asus Rog ve Zephyrus serisi o konuda seni daha memnun edebilir.

Asus Amazon Mağazasında, son seri laptopların listelendiği bir bölüm var, 3060 serisinin stoklara girip girmediğini buradan kontrol edebilirsin.

2060 serisinden bir model de kalmış kıyıda köşede, 11333 TL fiyatı var.

Bu laptop alma süreci insanı hasta eder. Allah sabır versin :)
excalibur almam daha iyi olmaz mı

Geri
Yukarı