15000 TL'ye sistem yükseltme önerisi

Bütçe
0-15000

Egemwn

Zeptopat
Daha fazla  
Ben pandemi zamanın da toplama bilgisiyar almıştım. Ancak bu bilgisiyar benim istediğim özellikleri karşılamıyor. Bu bilgisiyarın parçalarını değiştirmek istiyorum, RDR 2, Fry Cry, Assassin's Creed Shadows, Minecraft vb. hikaye oyunlarını 60 FPS (Tam 60 FPS olmasına gerek yok akıcı bir şekilde gözümü yormadan oynatsın yeter), aynı zamanda CS 2, Valorant, Fortnite gibi FPS oyunlarını da 150+ FPS oynatmasını istiyorum. Bir de istediğim bir kaç şey daha var; Windows 11 olması, bilgisiyarın hızlı açılması, kasma sorunları olmaması. Bu özellikleri karşılıyacak şekilde bana parça önerebilirmisiniz? (NOT:Bilgisiyar toplamadan asla anlamam bir bilgisayarcıya parçaları değiştirmesini isteyeceğim.)

Son düzenleme:
Evet doğru kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. Ayrıca tam olarak nerden bakabilirim?
Konudan bağımsız olarak Windows 11 pek önerilmiyor. Yine de Windows 11 olmasını istediğinizden emin misiniz?

Evet doğru kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. Ayrıca tam olarak nerden bakabilirim?
Aygıt yöneticisine girin. Görüntü bağdaştırıcılarının yanındaki ok seçeneğine tıklarsanız altında çıkan kart ekran kartınızdır. Aynı şekilde işlemcinize de İşlemciler bölümünden bakabilirsiniz.

Konudan bağımsız olarak Windows 11 pek önerilmiyor. Yine de Windows 11 olmasını istediğinizden emin misiniz?

Aygıt yöneticisine girin. Görüntü bağdaştırıcılarının yanındaki ok seçeneğine tıklarsanız altında çıkan kart ekran kartınızdır. Aynı şekilde işlemcinize de İşlemciler bölümünden bakabilirsiniz.
Teşekkürler bakıyorum, Windows 11 önerilmiyor biliyorum ama tam emin değilim teması çok hoş basit bir yapısı var güzel geliyor bana, belkide yüklemem.

Ekran görüntüsü atıyorum umarım detaylı anlaşılıyordur. Bilgisiyarım gerçekten kötü.
Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (6).png

Teşekkürler bakıyorum, Windows 11 önerilmiyor biliyorum ama tam emin değilim teması çok hoş basit bir yapısı var güzel geliyor bana, belkide yüklemem.

Ekran görüntüsü atıyorum umarım detaylı anlaşılıyordur. Bilgisiyarım gerçekten kötü. Eki Görüntüle 2200163Eki Görüntüle 2200163
Anladığım kadarıyla işlemciniz İ5-650 , ekran kartınız R7 200. İkisini de güçlendirmenizi öneriyorum. Ben eski bilgisayarımda RX 6400 ekran kartı takmıştım. Eğer anakartınız ve PSU'nuz buna müsaitse ona uygun da bir işlemci bulun. Dediğiniz Valorant , Minecraft tarzı oyunları rahatlıkla oynatır.

Anladığım kadarıyla işlemciniz İ5-650 , ekran kartınız R7 200. İkisini de güçlendirmenizi öneriyorum. Ben eski bilgisayarımda RX 6400 ekran kartı takmıştım. Eğer anakartınız ve PSU'nuz buna müsaitse ona uygun da bir işlemci bulun. Dediğiniz Valorant , Minecraft tarzı oyunları rahatlıkla oynatır.
İntel ekran kartı ve işlemci istiyorum. İntel i5-9400F işlemci, GTX 1050 Ti alsam ve taksam sorun olurmu sizce, bu işlemci ve ekran kartı iyi performans verirmi? Anakartımı ve Güç Kaynağımı bilmiyorum. Kasayı açmam gerekiyor. Bu işlemci ve ekran kartı kötü diyorsanız,anakart ve güç kaynağı bilgisine sahip olmadan önerebilirmisiniz? (8,00 GB Ram)

İntel ekran kartı ve işlemci istiyorum. İntel i5-9400F işlemci, GTX 1050 Ti alsam ve taksam sorun olurmu sizce, bu işlemci ve ekran kartı iyi performans verirmi? Anakartımı ve Güç Kaynağımı bilmiyorum. Kasayı açmam gerekiyor. Bu işlemci ve ekran kartı kötü diyorsanız,anakart ve güç kaynağı bilgisine sahip olmadan önerebilirmisiniz? (8,00 GB Ram)
Bana kalırsa elinizdeki sistemi satıp bütçeyi çıkararak direk hazır sistem alın.

15 bin tl bütçeyi 1050 ti gibi kartlarla heba etmenin mantığı yok.

Ben pandemi zamanın da toplama bilgisayar almıştım. Ancak bu bilgisayar benim istediğim özellikleri karşılamıyor. Bu bilgisayarın parçalarını değiştirmek istiyorum, RDR 2, fry Cry, Assassin's Creed shadows, Minecraft vb. hikaye oyunlarını 60 FPS (tam 60 FPS olmasına gerek yok akıcı bir şekilde gözümü yormadan oynatsın yeter), aynı zamanda CS 2, Valorant, Fortnite gibi FPS oyunlarını da 150+ FPS oynatmasını istiyorum. Bir de istediğim birkaç şey daha var; Windows 11 olması, bilgisayarın hızlı açılması, kasma sorunları olmaması. Bu özellikleri karşılıyacak şekilde bana parça önerebilir misiniz? (not: Bilgisayar toplamadan asla anlamam bir bilgisayarcıya parçaları değiştirmesini isteyeceğim.)

20k yaparsan hazır sistem önerebilirim onun dışında ekran kartı 2. el olacak şekilde diğer ürünleri sıfır olacak şekilde bir sistem dizerim sana istersen.

Bana kalırsa elinizdeki sistemi satıp bütçeyi çıkararak direk hazır sistem alın.

15 bin TL bütçeyi 1050 Ti gibi kartlarla heba etmenin mantığı yok.

Ben bu sistemi kimseye satamam ki, aklı başında olan adam böyle bir sistemi almaz. Satabileceğim bir yer veya eski parçaları alan bir yer varsa bilemem. Bundan dolayı birazcık daha düşük, 14000-15000'lik bir sistem önerebilir misiniz?

Geri
Yukarı