15000TL Gaming Laptop/Ultrabook önerisi

Bütçe
+/- 15.000 Civarı
Hocam bütçenizi artırabilirseniz indirimde olan bu ürünü almanızı tavsiye ederim.
Artıramam derseniz başka modelde atabilirim.
Hocam ürün 28.000TL gözüküyor :D yanlış link olabilir
daha iyi bir model var mı tavsiye edebileceğiniz bu ürün pek ilgimi çekmedi
Oyun kısmına yorum yapamam çok doğru olmaz ama yinede oynayacağınız oyunlar mac OS'ta çalışıyor mu diye bakarsınız. 18 saat pil ömrü ve işlemci kanadında çok güzel bir laptop, bi araştırın isterseniz.
Özünde bir gamer'ım şuan oynadığım oyunlar muhtemelen vardır ama iki gün sonra kafam eser yeni bir oyun görür oynamak istersem ortada kalırım

Hocam ürün 28.000TL gözüküyor :D yanlış link olabilir

Daha iyi bir model var mı tavsiye edebileceğiniz bu ürün pek ilgimi çekmedi

Özünde bir Gamer'ım şu an oynadığım oyunlar muhtemelen vardır ama iki gün sonra kafam eser yeni bir oyun görür oynamak istersem ortada kalırım

Attığım Lenovo iyidir hocam 5800u olarak bunlara bakabilirsin:

Öncelikle merhabalar, yazılım ile uğraşan birisiyim henüz lisedeyim yani yazılımdan geçimimi sağlamıyorum "işimi görse yeter" bir Ultrabook arıyorum. İşlemci tabanlı HOI4, Don't Starve gibi oyunlar oynamayı severim ama oyun odaklı bir bilgisayar aramıyorum bu durum ikinci planda. Bütçem 15.000TL malum dolar yerinde durmadığı için sürekli fiyatlar değişiyor ben de eski konulardan fikir edinemedim hep uçmuş fiyatlar o yüzden yeni konu açma ihtiyacında bulundum. Benim için önemli olan en az 16 GB RAM ve 512 GB SSD olması. Bu arada benim için şık ve modern olması da önemli Huawei Matebook D16 Matebook 14 gibi modeller ilgimi çekiyor.

Hocam bende lisedeyim ve bende yazılım ve tasarımla uğraşıyorum ben tam 6 ay 7 gün önce Monster Abra A5 v16.6.6(16 GB RAM 512 GB SSD GTX1650 Ti i510.nesil)aldım 7000 küsur TL'ye şu an fiyatları bayağı arttı tek beğenmediğim kısmı şarjının hızlı bitmesi bu da gayet normal sonuçta oyun bilgisayarı klavye ışığını falan kapayıp güç tasarruf moduna alıınca daha uzun gidiyor tabii ama şarjı çok uzun süreler dayanmıyor. Adobe programlarını rahatça çalıştırıyor Visual Studio Code, Visual Studio gibi programlarda gayet akıcı hiçbir sıkıntı yaşanmıyor bir de bilgisayarda sanal makineda var Kali Linux kurulu oda gayet akıcı bilgisayarda birçok işlerimi çok rahatça yapabiliyorum Kali Linux (8 GB RAM verdim) açıkken arkada vsc ile kod yazabiliyorum ya da Photoshop, figma gibi tasarım programlarını rahatça kullanabiliyorum kısaca demek istediğim genelde evdeyseniz böyle bir bilgisayar almanız masaüstü gibi kullanıyorum bazen sandalyede çok oturunca akşam yatağın içinde bile kullanabiliyorum tabii yaptığım işleme göre belli bir süre sonunda kabloyu çekmem gerekebiliyor çok hareket eden gezen biriyseniz mesela kütüphaneye gideyim orada kod yazayım ya da Starbucks'ta kod yazayım storyde atarım gibi faaliyerlerinizde varsa kabloyla uğraşılmaz bataryası uzunca bir süre götürebilen ve güçlü bir bilgisayar almanızı tavsiye ederim.
Not: Şarjı oyuncu bilgisayarına göre tabii normal gidiyor şarj olma süreside uzun değil.

Edit: Monster'da ömür boyu 6 ayda bir ücretsiz bakım temizlik falan da var ilk bakımı bu ayın 13'ünde geldi ama götüremedim o yüzden 6 ay 7 gün önce aldığımı biliyorum :D

Hocam bende lisedeyim ve bende yazılım ve tasarımla uğraşıyorum ben tam 6 ay 7 gün önce Monster Abra A5 v16.6.6(16 GB RAM 512 GB SSD GTX1650 Ti i510.nesil)aldım 7000 küsur TL'ye şu an fiyatları bayağı arttı tek beğenmediğim kısmı şarjının hızlı bitmesi bu da gayet normal sonuçta oyun bilgisayarı klavye ışığını falan kapayıp güç tasarruf moduna alıınca daha uzun gidiyor tabii ama şarjı çok uzun süreler dayanmıyor. Adobe programlarını rahatça çalıştırıyor Visual Studio Code, Visual Studio gibi programlarda gayet akıcı hiçbir sıkıntı yaşanmıyor bir de bilgisayarda sanal makineda var Kali Linux kurulu oda gayet akıcı bilgisayarda birçok işlerimi çok rahatça yapabiliyorum Kali Linux (8 GB RAM verdim) açıkken arkada vsc ile kod yazabiliyorum ya da Photoshop, figma gibi tasarım programlarını rahatça kullanabiliyorum kısaca demek istediğim genelde evdeyseniz böyle bir bilgisayar almanız masaüstü gibi kullanıyorum bazen sandalyede çok oturunca akşam yatağın içinde bile kullanabiliyorum tabii yaptığım işleme göre belli bir süre sonunda kabloyu çekmem gerekebiliyor çok hareket eden gezen biriyseniz mesela kütüphaneye gideyim orada kod yazayım ya da Starbucks'ta kod yazayım storyde atarım gibi faaliyerlerinizde varsa kabloyla uğraşılmaz bataryası uzunca bir süre götürebilen ve güçlü bir bilgisayar almanızı tavsiye ederim.
Not: Şarjı oyuncu bilgisayarına göre tabii normal gidiyor şarj olma süreside uzun değil.

Edit: Monster'da ömür boyu 6 ayda bir ücretsiz bakım temizlik falan da var ilk bakımı bu ayın 13'ünde geldi ama götüremedim o yüzden 6 ay 7 gün önce aldığımı biliyorum :D
Dostum ben de aynı sorundan korkuyorum ama oyunsuz da olmayacak gibi üniversitede laptopun şarjı bitti draması da yaşamak istemiyorum ne yapsam bilemedim :D mux switch miydi neydi tam hatırlamıyorum ekran kartını devre dışı bırakıyor oyunda değilken işlemcinin apusunu kullanıyor o tarz bir laptop mu alsam acaba diye düşünmüyor değilim misal lenovo gaming 3 de var
Arkadaşlar çok pardon, yorgunluktan 28 k yı 18k diye gördüm, çok haklısınız dikkatsizliğime denk gelmiş özür diliyorum.
Olur öyle sağ olasın :D

Arkadaşlar çok pardon, yorgunluktan 28 k yı 18k diye gördüm, çok haklısınız dikkatsizliğime denk gelmiş özür diliyorum.

Dostum ben de aynı sorundan korkuyorum ama oyunsuz da olmayacak gibi üniversitede laptopun şarjı bitti draması da yaşamak istemiyorum ne yapsam bilemedim :D MUX Switch miydi neydi tam hatırlamıyorum ekran kartını devre dışı bırakıyor oyunda değilken işlemcinin apusunu kullanıyor o tarz bir laptop mu alsam acaba diye düşünmüyor değilim misal Lenovo Gaming 3 de var.

Hocam zaten laptoplarda 2 tane ekran kartı olur biri dahili işlemci kartı diğeri iste ana ekran kartı dahili ekran kartı çok güç gerektirmez ve bilgisayar normal kullanımda bunu kullanır ana ekran kartı çalışmaz ama yüksek kaliteli bir film izlerken render alırken oyun oynarken çalışır.

Dosya Ekleri

• ss1.PNG
    ss1.PNG
    27,1 KB · Görüntüleme: 21
  • ss2.PNG
    ss2.PNG
    28,5 KB · Görüntüleme: 20
mux switch miydi neydi tam hatırlamıyorum ekran kartını devre dışı bırakıyor oyunda değilken işlemcinin apusunu kullanıyor o tarz bir laptop mu alsam acaba diye düşünmüyor değilim misal lenovo gaming 3 de var
Lenovo Ideapad Gaming 3'te MUX switch yok. Buradan kontrol edebilirsin mux switch desteğini

Dostum ben de aynı sorundan korkuyorum ama oyunsuz da olmayacak gibi üniversitede laptopun şarjı bitti draması da yaşamak istemiyorum ne yapsam bilemedim :D MUX Switch miydi neydi tam hatırlamıyorum ekran kartını devre dışı bırakıyor oyunda değilken işlemcinin apusunu kullanıyor o tarz bir laptop mu alsam acaba diye düşünmüyor değilim misal Lenovo Gaming 3 de var.

Eğer Gaming bilgisayar alacaksanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederim çünkü ben bilgisayarımı 7000 küsur TL'ye aldım ve şu an 10.000 TL belki de daha üstüne satabilirim.
Bu arada bilgisayar hakkında veya yazılım tasarım hakkında sorunuz olursa ya da konuşmak muhabbet etmek isterseniz bu da Instagram'ım hocam :) @vipbugraa

Yeni konular

Geri
Yukarı