1500TL 144Hz monitör önerisi

Bütçe
1500

4ms fark edilir mi?
Monitör 1ms imiş. Satıcı ürün bilgilerine 4ms yazmış sanırsam onun hatası.
Dell S2422HG.

FreeSync Premium Pro yazılımsal olarak değil, G-Sync ve G-Sync Ultimate gibi ek bir yonga ile çalışır.

Pek iyi model değil.

Hocam önerdiğiniz modele biraz bakındım da VA panel olduğu için ghosting olayı yaygın olarak görülebiliyormuş. Siz kullandıysanız yaşadınız mı?

Son düzenleme:
Hayır monitör 4 MS. GtG ve MPRT diye iki farklı ölçüt var. 1 MS MPRT ve 4 MS GtG'ye sahip. GtG değeri yüksek monitörlerde bu ghostingle sonuçlanıyor. Elimde DELL S2422HG mevcut ve ghosting yapıyor. Ufak bir uyarı.

4ms fark edilir mi?
1ms MPRT, 4ms GtG. İşinize yarayacak 4ms, ki rakibi çoğu monitör benzer bir değer veriyor. Sadece FPS oyunları oynuyorsanız 1ms GtG olan ve tepkime testinde de bunu koyan LG 24N650/600, HP x24ih var, ama sadece FPS değilse rahatsız etmeyecek derecede hafif ghosting'in eklediği motion blur daha akıcı olacaktır.
Hatta bu yüzden XL2411P, 24GN650'den daha akıcı diyenler var.
Hocam önerdiğiniz modele biraz bakındım da VA panel olduğu için ghosting olayı yaygın olarak görülebiliyormuş. Siz kullandıysanız yaşadınız mı?
VA panel yapısı gereği çoğu modeli geriye atıyor fakat bu modelde diğerlerine göre iyi durumda.

Genelde FPS oyunları oynadığım için ghosting rahatsız edebilir. Bu monitör nasıldır sizce?
Genelde FPS oyunları oynadığım için ghosting rahatsız edebilir. Bu monitör nasıldır sizce?

Bu da VA panelmiş bakmadan attım kusura bakmayın...

Geri
Yukarı