1500TL İle A10 7870K Sistem Toplama

Dolaylı olarak senin anladığın şey çıkıyor. Doğrusunu göremiyorsun. Konu bu değil türkçeyi tartışmayacağım seninle.
Neden bir insan "Asus, MSI" gibi garantisi iyi ve Bios arayüzü gayet kullanışlı bir anakart yerine AsRock gibi bir marka alsın? Ha DDR 2 bir sistem topluyorsa alsın. Biraz araştırmanı tavsiye ederim. Sadece internette okuyup gördükleri ile yetinen biri olmayın. En azından gidin bir mağazaya anakartların özelliklerine bakın ve ya görsel inceleme yapın. Burada yaptığım tartışma arkadaşın ne alması gerektiği değil. Senin gözünü açıp doğruları öğrenmen. Arkadaşın anakarta ayırdığı miktar 100 tl gibi bir miktar olsaydı AsRock alırdı. Tabi o zaman bile alınmaz MSI, Asus gibi markalar dururken.

ASROCK bios arayüzü gayet kullanılıışlı. Ben sizde inatçı bir kişilik seziyorum. Siz gidip yabancı forumlara bakıp kullananların yorumunu vs okuyun sonra tartışmaya girersiniz. Lüften sallamayın.

Üslubunu takınmayı tavsiye ederim :)

Asrock ın Asus dan koptuğunu biliyor muydunuz ?

Asusun mühendisleri tarafından oluşturulan bir marka. O çok övdüğünüz Asus.

Asrock ın Bios u gayet güzeldir. Hiç kullandınız mı acaba ?

Anakartları gayet kalitelidir. Hiç incelediniz mi acaba ?

OC için harika anakartlar üretir. Hiç gördünüz mü acaba ?

Asrock alıpta pişman olan görmedim, göremezsiniz.

Asrock hakkında yorumlara bakarsanız olumludur hepsi.

Hala bir markanın ağır fanboyusun diyorsun :) bir markanın eksi bir yönünü söylemeyi, o markayı kötülemek sanıyorsunuz.

Asrock ın Asus dan koptuğunu biliyor muydunuz ?

Asusun mühendisleri tarafından oluşturulan bir marka. O çok övdüğünüz Asus.
Kimseyi övdüğüm yok. Senee diyorsun koparıp atmışlar bir kenara. Ama bu kötü olduğunu göstermiyor. Konu açan arkadaşı kandırıyorsun sadece. Bak ne diyeceğim 1500 tl'ye toplayabileceğin en iyi sistemi topla, bende toplayayım buraya atıyim. Ne dersin?

Hala bir markanın ağır fanboyusun diyorsun :) bir markanın eksi bir yönünü söylemeyi, o markayı kötülemek sanıyorsunuz.

Kimseyi övdüğüm yok. Senee diyorsun koparıp atmışlar bir kenara. Ama bu kötü olduğunu göstermiyor. Konu açan arkadaşı kandırıyorsun sadece. Bak ne diyeceğim 1500 tl'ye toplayabileceğin en iyi sistemi topla, bende toplayayım buraya atıyim. Ne dersin?

Topladım zaten. MSI H110M daha ucuzdur hemen kullanın.

ASROCK şuanki değerine ve çözümlerine bakarsanız bence siz biraz doğru bilgi öğrenip tarafsızlığınızı koruyun. Ben sizle dalga geçmedim kötülemedim gayet düzgün bir dil ile cevap verdim. Neden MSI değilde ASROCK konusa gelirsek isteyen MSI, ASUS, ASROCK alabilir beni ilğilendirmez. Sizin bir şeyi körü körüne ortada bir belge olmadan firmayı kötülemenizin anlamı yok. Yaptığınız AMD ısınıyormuş alınmaz demek gibi bir şey lütfen kaynaklı, güvenilir bilgiye sahip yerlerden fikir edinin. Sallamasyon yapan bakkal tarzında yerlerden bilgi edinmeyin.

@BERWAR Hocam konuya bir el atmanızı isteyebilir miyim ?

10 dakika bekleticem o zaman

• Asrock H110M-DVS R2.0 MOBO
  • İntel Pentium G4560 3.5GHz CPU
  • MSI RX460 2GB 128Bit GPU
  • Crucial 8GB 2133MHz DDR4 RAM
  • Seagate Barrucada 1TB 64MB HDD
  • Dark Argon 400W Case

Ben 1500 e bunu topladım. Daha iyisini nasıl toplayacaksınız merak ediyorum.

Bu arada anakart tartışmasından sistem kıyaslamaya nasıl geldik acaba ?

Aga ne zaman konu açsam tartışma çıkıyor.

Demek tüm suçlu sizsiniz :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı