1500TL kasa önerisi

Bütçe açıkçası o kadar sıkıntı değil ancak şimdi biri 500TL diğeri 1000TL. Aradaki farklar nedir sonuçta iki katı bir fark var. Bilmediğimden olayı aradaki fiyat farkı gerçekten değiyor mu yoksa o kadar fiyata değecek bir fark yok mu? Eğer kesinlikle değer diyorsanız örnek olarak parçalar için daha büyük alan, daha iyi hava sirkülasyonu falan çok fark ediyorsa tabii pahalı olanı almak daha mantıklı.
Kalite farkı, destek farkı, hava sirkülasyonu kasaya göre değişir. Dediğim gibi bütçeden yana sıkıntı yoksa iyi bir kasa almak en doğrusu.

Kalite farkı, destek farkı, hava sirkülasyonu kasaya göre değişir. Dediğim gibi bütçeden yana sıkıntı yoksa iyi bir kasa almak en doğrusu.

Tamamdır peki ben Phanteks P400a ve Cooler Master MB511 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? Bir de rica etsem varsa bildiğiniz güzel bir PSU onu da önerebilir misiniz?

Tamamdır peki ben Phanteks P400a ve Cooler Master MB511 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? Bir de rica etsem varsa bildiğiniz güzel bir PSU onu da önerebilir misiniz?
P400A veya az önce attığım XPG tavsiye ederim. PSU için bütçe ne kadar?

Corsair CX Series CX650F RGB CP-9020217-EU 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu yeterli olur sistemine. Bu arada sistemine baktım da kasa da daha ucuz bir şey alabilirsin. Onun yerine diğer parçaları yükseltebilirsin. Mesela kasayı MAG Forge civarı bir şey alıp ekran kartına veya işlemci soğutucu almaya para ayırabilirsin.

Bende öyle düşünüyordum. Ekran kartı olarak 2500TL'ye kadar bir şeyler baktım ama pek yok gibi. Senin önerebileceğin bir kart var mı? GTX 1650 - 1650S falan vardı aklımda ama bulamıyorum internette.

Bende öyle düşünüyordum. Ekran kartı olarak 2500TL'ye kadar bir şeyler baktım ama pek yok gibi. Senin önerebileceğin bir kart var mı? GTX 1650 - 1650S falan vardı aklımda ama bulamıyorum internette.
GTX 1650 var en ucuz 3360 TL. Eğer herhangi bir parça almadıysan hazır sistem tavsiye ederim.

Şöyle anakart, işlemci ve RAM'ler yeni alındı zaten. Sadece kasa, PSU ve ekran kartına ihtiyacım var. Tek sıkıntı ekran kartlarının uçuk fiyatı.
İkinci el alabilirsin. Veya geçici ucuz bir kart alıp ileride ucuzladığı zaman iyi bir kart alırsın.

Geri
Yukarı