1500TL monitör önerisi

ErdoganD

Hectopat
Ekran kartı: Palit GTX 1660 Super.
Merhaba arkadaşlar. Bu fiyatlara bulabildiğim en iyi monitör bunlar. Genellikle oyun ve günlük kullanım için alıyorum. Bilginiz varsa farklı monitörde önerebilirsiniz ama neden önerdiğinizle birlikte yazarsanız bilgilenmiş olurum.

ViewSonic VA panel için tercih edebilirsiniz. Ama FPS oyunların da TN panellerin daha iyi olduğu ve tepki süresi olarak en iyisi olduğu söyleniyor.

Bunları önerebilirim, ekranları IPS panel olduğu için daha güzel görüntü verir.

1ms gibi ibarelere de takılmayın, 1ms modunu açınca FreeSync kapanabiliyor ve görüntü bozulabiliyor. Açmaya çok gerek olduğunu da düşünmüyorum.

Ekran kartı: Palit GTX 1660 Super.
Merhaba arkadaşlar. Bu fiyatlara bulabildiğim en iyi monitör bunlar. Genellikle oyun ve günlük kullanım için alıyorum. Bilginiz varsa farklı monitörde önerebilirsiniz ama neden önerdiğinizle birlikte yazarsanız bilgilenmiş olurum.

144HZ VE 1ms olması ayrıca IPS olması sizin için en önemli faktörler olsun.

IPS ve VA panel hangisi derseniz VA panel derim hem film hem canlı renkler olsun hem de hız olarak. Eğer e-spor oyuncusu değilseniz tek oyunculu hikaye tabanlı(Witcher, AC) gibi oyunları da oynamayı seviyorsanız sırf FPS(CS:GO-Apex-Valorant) gibi oyunlar için IPS almanıza değmez VA panel hem renk hem de hız olarak neredeyse TN ve IPS panelin karışımı ama renk olarak canlılık olarak VA panel en iyisi. Kısacası benim için milisaniyeler önemli diyorsanız hay hay alabilirsiniz IPS panel bir monitör ama biraz internette yabancı diliniz varsa videolara forumlara göz atabilirsiniz eskiden olsa IPS derdim ama şu anki VA panelelr neredeyse IPS hızı ile yarışır halde
Bunları önerebilirim, ekranları IPS panel olduğu için daha güzel görüntü verir.

1ms gibi ibarelere de takılmayın, 1ms modunu açınca FreeSync kapanabiliyor ve görüntü bozulabiliyor. Açmaya çok gerek olduğunu da düşünmüyorum.
Ayrıca IPS olduğu için daha güzel görüntü verebilir diye bir şey yok şuan ki en iyi görüntüyü sağlayan panel tipi VA,sırf saliseler için IPS alınmaya değmez VA panel her türlü canlılığı verir hele ki çıkacak olan Cyberpunk için..

Geri
Yukarı