1500TL PS4 ve PC için Monitör tavsiyesi

Phegru

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Arkadaşlar 1.500 TL'ye kadar PS4 ve PC için monitör tavsiye eder misiniz?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitördeki tepki süresi bir sonraki karenin kaç MS içinde yansıyacağını belirtir. 5 MS tepkimeye sahip bir monitör tek bir kareyi ekrana 5 MS sonra yansıtır yani. Bu da saniyenin 200'de 1'i. Sizin monitördeki tepki süresini hissetmeniz için 200 FPS'den fazla almanız gerekir. Ki günümüzde çoğu monitör 75 Hz. 144 Hz'e sahip olan için bile 5 MS yeterli. Gerisi tamamen pazarlama taktiği.
Bu parayı 75hz vermek çok mantıklı değil gibi daha iyi alternatifler bulunabilir.
Güzel bir seçim olabilir.
HP marka olarak pek ısınamadığım marka he bu markayı kullandın mı desen hiç kullanmadım
Güzel bir seçim olabilir.
Birde 5ms tepkime süresi var

Bu parayı 75hz vermek çok mantıklı değil gibi daha iyi alternatifler bulunabilir.

HP marka olarak pek ısınamadığım marka he bu markayı kullandın mı desen hiç kullanmadım

Birde 5ms tepkime süresi var
PS4 için 75 HZ yeterli ve 32” 2K diye önerdim.

PS4 için 75 HZ yeterli ve 32” 2K diye önerdim.
Anladım genel de pc için kullanacağım ekran boyutu büyükmüş o açıdan bakmadım 5ms olması çok fark eder mi bilmiyorum 1ms le genelde oynadığım oyunlar pc de lol warframe gibi birde bu fiyata 144hz alınması daha mantıklı değil mi? Bilmediğimden soruyorum. Ekran kartım Evga GTX970 Bir sene önceki fiyatı 1000 tl şimdiki 1,500

Anladım genel de pc için kullanacağım ekran boyutu büyükmüş o açıdan bakmadım 5ms olması çok fark eder mi bilmiyorum 1ms le genelde oynadığım oyunlar pc de lol warframe gibi birde bu fiyata 144hz alınması daha mantıklı değil mi? Bilmediğimden soruyorum. Ekran kartım Evga GTX970 Bir sene önceki fiyatı 1000 tl şimdiki 1,500
1 MS için TN panel alman lazım hocam, 5 MS ortalama bir değer.
Tabiki 1080P 144HZ daha mantıklı ben PS4 için önerdim bunu.
Ben XG2401 kullanıyorum, 1080P 144HZ istiyorsan tavsiye ederim.

Monitördeki tepki süresi bir sonraki karenin kaç MS içinde yansıyacağını belirtir. 5 MS tepkimeye sahip bir monitör tek bir kareyi ekrana 5 MS sonra yansıtır yani. Bu da saniyenin 200'de 1'i. Sizin monitördeki tepki süresini hissetmeniz için 200 FPS'den fazla almanız gerekir. Ki günümüzde çoğu monitör 75 Hz. 144 Hz'e sahip olan için bile 5 MS yeterli. Gerisi tamamen pazarlama taktiği.

Çözüm
Güzel cevap dostum teşekkür ederim. Peki önerin yada tavsiyen nedir ona göre araştırma yapayım e-sporcu değiliz ama oyun oynuyoruz tabi tavsiye de bulunursan sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı