1500TL sistem tavsiyesi

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarım oyun ve performans açısından işimi görüyor ama 10 yıldır laptop kullanıyorum ve 5 tane değiştirdim. Boynum ve belim artık mahvoldu, laptop iş bilgisayarıdır ve aksini söyleyen saçmalıyordur. Normal günlük kullanımda sürekli dizüstü bilgisayar kullanılamaz çünkü sağlıklı değil. 10 yıllık tecrübe konuşuyor. Düzgün bir koltuk ve masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Şöyle rahat arkama yaslanıp, sosyal medyada takılmak ve film izlemek için en uygun kasayı nasıl toplarım ya da hazır olarak önerebileceğiniz kasa var mı? HP'nin hazır kasaları var ama özelliklerine göre pahalı duruyor. İyi bir IPS monitör alacağım o yüzden kasa W10'da kasmasın ve film, sosyal Medya'da (YouTube, Twitter, Google) rahatça takılmama olanak versin yeter. APU sistem pahalı tutacaktır o yüzden gerek yok. Ekran kartı olmasada olur, gerekirse bir yerden ucuz antika bulur takarım. Bütçem 1500 TL kadar.

Şimdi ilk olarak şunu deyim, APU sistem pahalı değildir. Eğer bir ekran kartı alınacaksa kötü olmayan bir kart alınmalı. Ve diğer bileşenlerle birlikte, APU sisteme göre pahalı olacaktır. Bunu bir düşünün. Ve bir diğeri, oyun oynayacak mısınız?

Şimdi ilk olarak şunu deyim, APU sistem pahalı değildir. Eğer bir ekran kartı alınacaksa kötü olmayan bir kart alınmalı. Ve diğer bileşenlerle birlikte, APU sisteme göre pahalı olacaktır. Bunu bir düşünün. Ve bir diğeri, oyun oynayacak mısınız?
Sadece sosyal medya için, konuyu okumadan neden yorum yapıyorsun? 1500 liralık sistemde oyun mu oynanır? ekran kartına gerek yok yazmışım oda ayrı bir trajikomedi.

Hayır çok yanlış düşünüyorsunuz. Sis APU'ya gerek yok demişsiniz. Ve bir antika takarım. Bende kötü olmamalı dedim.

Sadece sosyal medya için, konuyu okumadan neden yorum yapıyorsun? 1500 liralık sistemde oyun mu oynanır? Ekran kartına gerek yok yazmışım oda ayrı bir trajikomedi.

Hem ekran kartına gerek yok deyip, APU'ya gerek yok demeniz de komik ayrıca.
Daha açtığınız konuda ne dediğinizi bilmeyip, üstüne gelip bana okumadan yorum yapıyorsun demeyin!

Hayır çok yanlış düşünüyorsunuz. Sis APU'ya gerek yok demişsiniz. Ve bir antika takarım. Bende kötü olmamalı dedim.

Hem ekran kartına gerek yok deyip, APU'ya gerek yok demeniz de komik ayrıca.
Daha açtığınız konuda ne dediğinizi bilmeyip, üstüne gelip bana okumadan yorum yapıyorsun demeyin!
APU'nun ne demek olduğunu biliyor musun? Ekran kartına ihtiyacım olmadığı için APU işlemciye fazla para vermeye gerek yok dedim. Ben bir tane ucuz takarım yazmışım oraya. Anlamayanlara özel altyazı geçemeyiz, bilen anlıyor zaten. Bir daha yazma konuyu yok etme bence çünkü gerekli bir konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı