1500TL'ye en iyi işlemci ve anakart ikilisi

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Selam, aklımda i7 4. nesil ve H81 model anakartlar var. Bunun dışında DDR3 RAM'lerimi en güzel hangi işlemcide kullanabilirim? RAM satmayı düşünmüyorum bu paraya iyi parçalar alamam zaten.

İşlemci genelde 950-1050 arası, anakart 400-500 değişiyor.

DDR4'e geçmek istemiyorum şu an gerek duymuyorum. Şimdi RAM'leri satıp yenisini sahibinden'de buldum falan derken 2000TL falan olacak AM4 platform. Intel'e hiç geçmem o RAM MHz sınırlaması varken. Galiba 4770 veya 4790 alacağım. Gene eklemek isteyen olursa konu açık.

DDR4'e geçmek istemiyorum şu an gerek duymuyorum. Şimdi RAM'leri satıp yenisini sahibinden'de buldum falan derken 2000TL falan olacak AM4 platform. Intel'e hiç geçmem o RAM MHz sınırlaması varken. Galiba 4770 veya 4790 alacağım. Gene eklemek isteyen olursa konu açık.
RAM MHz kısıtlaması olması bir eleme faktörü değil Intel işlemciler AMD gibi RAM MHz performans kısıtlaması yaşamıyor.

i7 4790 yerine Xeon E3 1240 V3 gibi işlemcilere bakın derim. Benzer performanslara sahipler ve çok daha uygun fiyatlılar. Piyasada 4. nesil i7 işlemcilere istenilen fiyatlar ile ikinci el Ryzen sistem bile toplamak mümkün ki 8 yıllık bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı