157mm blok soğutucu 157mm uzunlukta olan CPU'ya takılır mı?

YaVuZ kUdReT61

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba.
Sorum şu.
Elimde bir soğutucu bloğu var.
Soğutucu bloğu 157mm.
Ve kasa içi CPU uzunluğuda 157mm.
Şimdi ben bunu bu kasaya takmak istesem sığmaz diyorlar ama kasanın yan panelini yani kasanın yanını açarak sığar mı? Veya RAM'leri son 2 slota takabilirim böyle şey olabilir mi? Kasanın yan panelini falan açsam işe yarar mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhaba.
Sorum şu.
Elimde bir soğutucu bloğu var.
Soğutucu bloğu 157mm.
Ve kasa içi CPU uzunluğuda 157mm.
Şimdi ben bunu bu kasaya takmak istesem sığmaz diyorlar ama kasanın yan panelini yani kasanın yanını açarak sığar mı? Veya RAM'leri son 2 slota takabilirim böyle şey olabilir mi? Kasanın yan panelini falan açsam işe yarar mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

RAM'leri son iki slota takarsan verimi düşebilir.
Zira RAM yuvaları genelde Dual çalışması için arada bir boşluk bırakarak takılır ama yine de anakart modeline bakmak lazım.

Kasanın yan kapağını açarsanız hava akışı ile ilgili sorun yaşarsınız.
Bu sebeple sistemde ısınma sorunu oluşur.

Kasanın üreticisi 157 cm Max diyorsa sorun olmadan kullanabiliyor olman lazım bu bloğu.
Deneme şansınız yok mu?

RAM'leri son iki slota takarsan verimi düşebilir.
Zira RAM yuvaları genelde Dual çalışması için arada bir boşluk bırakarak takılır ama yine de anakart modeline bakmak lazım.

Kasanın yan kapağını açarsanız hava akışı ile ilgili sorun yaşarsınız.
Bu sebeple sistemde ısınma sorunu oluşur.

Kasanın üreticisi 157 cm Max diyorsa sorun olmadan kullanabiliyor olman lazım bu bloğu.
Deneme şansınız yok mu?
Hocam 157 cm milimle büyük olsa bile kapağa temas eder. Ama dediğiniz gibi denemekte fayda var.
@YaVuZ kUdReT61 hocam dediğinize göre derinlikte sıkıntınız var RAM'leri çıkartmak başka yere takmak bir şeyi değiştirmez ve @zeki1981 hocamın dediği gibi performanstan kaybedersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı