15K-20K arası laptop tavsiyesi

Bütçe
15000-20000

onno92

Centipat
Daha fazla  
Oyun, modelleme, video edit, vs. genel kullanım için bir laptop almak istiyorum. Piyasa iyice çorba olmuş, eskiden ekran kartı modeline bakar geçerdim, şimdi yok TDP değerine bak MUX var mı ona bak bir sürü bakılacak şey gelmiş, ve de bu bilgileri ha deyince bulamıyoruz da.

Ekran önemli, Acer Nitro'ların ekranları ile ilgili hiç iyi şeyler duymadım o yüzden elendi onlar. Ekran önemli derken renk doğruluğu ve tepki sğresi önemli, 300Hz olmasına gerek yok.

Kasa soğutması, sağlamlığı da önemli. Şu an ASUS N550jx kullanıyorum, işlemci 94 dereceye vurunca throttle down yapıp ısınmasını engelliyor, throttle down yaşamak istemiyorum.

3060 modeller çok pahalı, uygun bir 3060 bulmaya değer mi?

İşlemci olarak 12. nesil Intel olursa güzel olur.

RAM, OS vs. çok önemli değil, onları çözeriz, RAM'i ekleriz 8 GB, Windows da bir OEM keye hallolur.

Belirlediğim modeller şunlar, her türlü tavsiyeye açığım. Bunların ekran kartı hangisinin iyi, yüksek TDP'li bilemiyorum tabii. Dell G15 kasası iyi soğutur gibi gözüküyor ancak, yazılımsal sorunlar yaşanmış sanırım, bu sorunlar çözükldü mü vs bilmiyorum.

Son düzenleme:
Lenovo Gaming 3 Ryzen 5 RTX 3060 modeli kullanıyorum ben nisanda 16.900 e aldım çok memnunum daha önceki cihazımda Lenovo idi asla pişman etmez.

Oyun, modelleme, video edit, vs. genel kullanım için bir laptop almak istiyorum. Piyasa iyice çorba olmuş, eskiden ekran kartı modeline bakar geçerdim, şimdi yok TDP değerine bak MUX var mı ona bak bir sürü bakılacak şey gelmiş, ve de bu bilgileri ha deyince bulamıyoruz da.

Ekran önemli, Acer Nitro'ların ekranları ile ilgili hiç iyi şeyler duymadım o yüzden elendi onlar. Ekran önemli derken renk doğruluğu ve tepki sğresi önemli, 300Hz olmasına gerek yok.

Kasa soğutması, sağlamlığı da önemli. Şu an ASUS N550jx kullanıyorum, işlemci 94 dereceye vurunca throttle down yapıp ısınmasını engelliyor, throttle down yaşamak istemiyorum.

3060 modeller çok pahalı, uygun bir 3060 bulmaya değer mi?

İşlemci olarak 12. nesil Intel olursa güzel olur.

RAM, OS vs. çok önemli değil, onları çözeriz, RAM'i ekleriz 8 GB, Windows da bir OEM keye hallolur.

Belirlediğim modeller şunlar, her türlü tavsiyeye açığım. Bunların ekran kartı hangisinin iyi, yüksek TDP'li bilemiyorum tabii. Dell G15 kasası iyi soğutur gibi gözüküyor ancak, yazılımsal sorunlar yaşanmış sanırım, bu sorunlar çözükldü mü vs bilmiyorum.

Şöyle ki mümkünse 3060 bulamıyorsanız 3050 önermem, mümkünse 2060 kullanan bir cihaz edinin. 1050 1650 3050 gerçekten birbirinin muadili kartlar, 30 serisi olmasına kanmayınız. Temiz bir 2. ele yönelin ama 3050 almayın düşüncesindeyim. 4 GB olmaları ayrı bir olay.

HP Victus 16-d1011nt iyi midir peki, tdp değeri nedir ekran kartının? Kasa sıcaklığı vs, üzer mi beni?

3060'a çıkmazsam şu ikisi arasındayım. İkinci el almak istemiyorum.

Victus kullanıcıları memnun mu kasadan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı