16.000 TL ekran kartı önerisi

AMD ekran kartlarının sıkıntısı derdi tasası bitmiyor. Stabil değiller. Bir Update'den sonra tepetaklak olabiliyor kartların performansları. NVIDIA ekran kartlarının Apple'ıdır. AMD ise Android.
Driver güncellemesi sonrası belli oyunlarda performans kaybı yaşanması Nvidia kartlarda da gayet olan bir şey. Genelde millet 5-10fps kayıp yaşadığında dikkat etmediği ya da suç Nvidia drivlerlarına değil de oyuna atıldığı için sadece o kadar lafı yapılmıyor.

Yeni sürücü yüklemeden önce eskisini silip temiz kurulum yaptığın sürece cidden bozuk bir beta driver'ı falan kurmadığın sürece tepe taklak olmalık bir durum falan olmuyor. 1 yıldır kartı aldığım günden beri en güncel driver ile kullanıyorum hiçbir şey olmadı.

Driver güncellemesi sonrası belli oyunlarda performans kaybı yaşanması NVIDIA kartlarda da gayet olan bir şey. Genelde millet 5-10FPS kayıp yaşadığında dikkat etmediği ya da suç NVIDIA drivlerlarına değil de oyuna atıldığı için sadece o kadar lafı yapılmıyor.

Yeni sürücü yüklemeden önce eskisini silip temiz kurulum yaptığın sürece cidden bozuk bir beta Driver'ı falan kurmadığın sürece tepe taklak olmalık bir durum falan olmuyor. 1 yıldır kartı aldığım günden beri en güncel driver ile kullanıyorum hiçbir şey olmadı.

Senelerce NVIDIA kullandım hiçbir güncelleme yaparken acaba bu sefer FPS düşer mi diye korkum olmadıo. Etrafımda AMD'den çok sorun yaşayan insan var. Forumlar da öyle. Biraz fazla öderim NVIDIA alırım. Aynı zamanda yazılım destekleri de çok daha iyi.

Senelerce NVIDIA kullandım hiçbir güncelleme yaparken acaba bu sefer FPS düşer mi diye korkum olmadıo. Etrafımda AMD'den çok sorun yaşayan insan var. Forumlar da öyle. Biraz fazla öderim NVIDIA alırım. Aynı zamanda yazılım destekleri de çok daha iyi.
Dediğim gibi o sorun yaşıyor dediğin çoğu insan eski driverları kaldırmadan kurulum yaptığı için sıkıntı yaşıyor. Ben de ilk driver kurulumumda aynı sıkıntıları yaşadım ve problemin benden kaynaklandığını gördüm, düzgün driver kurulumu yapıp sıkıntı yaşayanlar da vardır elbette ama çoğu sıkıntı kullanıcıdan kaynaklanıyor. İsteyen Nvidia alabilir ama başkalarından duyduklarınızla "AMD her güncelleme sonrası patlıyor" diye yorum yapmanız biraz sıkıntılı.

En son aşırı sıkıntılı diye ismi çıkan rx5000 serisi var, sonrasında çıkan 6000 ve 7000 serileri genel olarak temiz kartlar.

@crybeek1 üstat AMD kartlar 500 serisinden beri çok gelişti bakmanı öneririm bu kadar fanboyluğa gerek yok.

Driver güncellemesi sonrası belli oyunlarda performans kaybı yaşanması NVIDIA kartlarda da gayet olan bir şey. Genelde millet 5-10FPS kayıp yaşadığında dikkat etmediği ya da suç NVIDIA drivlerlarına değil de oyuna atıldığı için sadece o kadar lafı yapılmıyor.

Yeni sürücü yüklemeden önce eskisini silip temiz kurulum yaptığın sürece cidden bozuk bir beta Driver'ı falan kurmadığın sürece tepe taklak olmalık bir durum falan olmuyor. 1 yıldır kartı aldığım günden beri en güncel driver ile kullanıyorum hiçbir şey olmadı.

Usta driver güncellemesi demenizi açarmsınız bir de temiz kurulum dediğiniz şey silip netten uygulamayı tekrar güncel mi indirmek ben direk güncelliyorum

Usta driver güncellemesi demenizi açarmsınız bir de temiz kurulum dediğiniz şey silip netten uygulamayı tekrar güncel mi indirmek ben direk güncelliyorum
Sadece driver'ı silip AMD uygulaması üzerinden yeniden yüklemekten bahsediyorum. Eğer bunu yapmadan direkt driver kurarsanız yanlış bir şey yok gibi gözükse de aslında mevcut driver'ın üzerine kurulum yaptığı için sıkıntılar çıkabiliyor. Çoğu kişi bunu bilmediğinden direkt "aa güncelleme" diye yeni driver'ı kurup sıkıntılar yaşıyor.

Dediğim gibi o sorun yaşıyor dediğin çoğu insan eski driverları kaldırmadan kurulum yaptığı için sıkıntı yaşıyor. Ben de ilk driver kurulumumda aynı sıkıntıları yaşadım ve problemin benden kaynaklandığını gördüm, düzgün driver kurulumu yapıp sıkıntı yaşayanlar da vardır elbette ama çoğu sıkıntı kullanıcıdan kaynaklanıyor. İsteyen NVIDIA alabilir ama başkalarından duyduklarınızla "AMD her güncelleme sonrası patlıyor" diye yorum yapmanız biraz sıkıntılı.

En son aşırı sıkıntılı diye ismi çıkan RX5000 serisi var, sonrasında çıkan 6000 ve 7000 serileri genel olarak temiz kartlar.

Yahu driver güncellemelerinin amacı zaten adı üzerinde güncelleme. Neden ben eski driverları silip yenisini yükleyeyim sürekli anlamadım? R

Yahu driver güncellemelerinin amacı zaten adı üzerinde güncelleme. Neden ben eski driverları silip yenisini yükleyeyim sürekli anlamadım? R
Çünkü sen yenisini kullanacaksın? Eski driver ile üst üste binmemeleri ve sıkıntı yaşamamak için çok basit bir işlem yapıyorsun. AMD bunu daha açık bir şekilde belirtse elbette daha iyi olur ancak ayda 1 yaptığın bir işlem için 5dk fazla uğraşmak fazla sıkıntı olmamalı.

Bu fiyat bandında sıfır alınacak tek kart 7700XT dir. 4060 gibi hem ucube hem Nvidia kazığı kartlara paranızı kaptırmayın. 7700 ile arkana bir daha bakmazsın sadece keyfine bakarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı