16.000 TL Laptop Tavsiyesi

mars0009

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşım bu bütçede bir laptop arıyor sanırsam genel olarak oyun, film gibi işlerde kullanacak. Tavsiyeleriniz nelerdir lütfen az daha koy bunu al gibi şeyler söylemeyin.

Arkadaşım bu bütçede bir laptop arıyor sanırsam genel olarak oyun, film gibi işlerde kullanacak. Tavsiyeleriniz nelerdir lütfen az daha koy bunu al gibi şeyler söylemeyin.

Dostum laptoplarda ekran kartında watt kullanımı düşük ve masaüstü bilgisayarlardan daha az performans alır her türlü arkadaşına söylersen 13-14K ya masaüstü Gaming PC alıp 2-3K'ya monitör alır kafası 5-6 yıl rahat olur İtopya, Gaming gen, gibi sitelere bakabilirsiniz hazır sistemler mevcut.

Söylemeyin demişsiniz fakat yine de atayım belki bir ihtimal diye çünkü 3060'lı bir laptop.

Dostum laptoplarda ekran kartında watt kullanımı düşük ve masaüstü bilgisayarlardan daha az performans alır her türlü arkadaşına söylersen 13-14K ya masaüstü Gaming PC alıp 2-3K'ya monitör alır kafası 5-6 yıl rahat olur İtopya, Gaming gen, gibi sitelere bakabilirsiniz hazır sistemler mevcut.
Hala laptop almak isteyen insanlara masaüstü önermeniz şaka gibi
Söylemeyin demişsiniz fakat yine de atayım belki bir ihtimal diye çünkü 3060'lı bir laptop.
İdeapad'i bende düşündüm ama bu ürün daha mantıklı gibi geldi fikriniz nedir?

Hocam arkadaşa bir öneride bulunmak istemiş siniz gayet normal ve doğal bir durum eyvallah, ama bir sıkıntımız var ki, oda arkadaş masaüstü değil laptop istiyor.

İşlemcisi i9-11900H ve 5900HX'den güçlü.
GPU'su masaüstü 3050'ye yakın güçte fakat AAA oyunları en üst grafiklerde oynama planında 4GB VRAM işi bozar.
DDR5 olması avantaj fakat piyasadaki DDR5 yokluğu ve pahalılığı ile upgrade etmek şu an için pek mümkün değil. İdare etmek lazım. İdare ederken de Valorant gibi oyunlarda tek kanal RAM'in oluşturacağı ciddi zayıflığın farkında olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı