16.000 TL sistem toplama

Bütçe
16000

SON FX BÜKÜCÜ

Hectopat
Yer
NewYork/United/Scs
Merhaba, 16.000 TL'ye bilgisayar topluyorum, görselde ki ekran kartını mecburiyetten koydum onun fiyatını çıkarın, elim de RX 560 var ve böyle bir PC topladım işlemci odaklı böyle bir bilgisayar toplamak ki mantıkli yoksa her şeyi dengeli bir şey toplamak mı? Her oyunu kaldirmasini istiyorum ileride ekran kartı alabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230611_112741.jpg
    IMG_20230611_112741.jpg
    275,6 KB · Görüntüleme: 34
Dayılar bu sistemde eğer yanlış yorumlamiyorsam kendimce F1 benzetmesi yapmak isterim.

Mekanın uzun yıllar sahiplerinden olucak olan bir işlemciyle çok aşağıda olan bir ekran kartı var. Burda ekran kartının işlemciye herhangi bir zorlaması olmaz ve ekran kartı, işlemcinin ortaya koyduğu mükemmel ve boş bir yarış pistinde bayağı yavaş kalan bir araba sadece. Elimizde çok iyi bir şoför var (soğutucu) onun dışında diğerleri orta segment FP ürünü olabilir
SSD: FP ürünü bir asfalt
Kasa: uygun sayilabilecek hava şartları
Ram ve anakart: ikisini performans olarak değerlendirdim ve aynı seviyelerde olduğunu düşünüyorum. Elimizdeki araca çok iyi bakım yapabilecek ancak çok iyi araçlara yetemiycek ürünler. Olduğunu düşünüyorum.

Dayılar bu sistemde eğer yanlış yorumlamiyorsam kendimce F1 benzetmesi yapmak isterim.

Mekanın uzun yıllar sahiplerinden olacak olan bir işlemciyle çok aşağıda olan bir ekran kartı var. Burada ekran kartının işlemciye herhangi bir zorlaması olmaz ve ekran kartı, işlemcinin ortaya koyduğu mükemmel ve boş bir yarış pistinde bayağı yavaş kalan bir araba sadece. Elimizde çok iyi bir şoför var (soğutucu) onun dışında diğerleri orta segment F/P ürünü olabilir
SSD: F/P ürünü bir asfalt
Kasa: Uygun sayilabilecek hava şartları
RAM ve Anakart: İkisini performans olarak değerlendirdim ve aynı seviyelerde olduğunu düşünüyorum. Elimizdeki araca çok iyi bakım yapabilecek ancak çok iyi araçlara yetemiycek ürünler. Olduğunu düşünüyorum.

Hocam F1 le arası olmayan beni hayrete düşürdünüz AMD R5 5500/5600/GTX3060-3060TI/H510M MBD-500GB SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu dengeli sistem alınır mı? Hocam?

Fiyat konusunda malûm herşey oynak, aldığın yanına kâr iyi veya kötü fiyat diyemem çünkü yarın ne olcagi belli değil. Hele ki fırsatçı insanlarımız çok iken.
Bence;
Anakart iyi
İşlemciyi yapabiliyorsan 5600 yap
SSD, adata'nin 1tb olanıni tavsiye ederim +400tl iyi rakam
Ram'lerin iyi
Kasa iyi
Ekran kartı en tuhaf kısım bilmediğim marka yüksek performans vadediyo (3060). Bu yüzden PC grafikte yükseklere çıktığı zaman ekran kartının tepkisi ne olur bilinmez ayrıca 2 fanlı. 3 fanlı 3060lar var.
Mesela;
Ek olarak hazırda bir sistemin varsa onunla dewam edip kendin ağırdan toplasan bence ömürlük olur ve çok da iyi olur
Bununla ilgili tavsiyem işlemciyle ekran kartını güçlü tut, anakarti da bunlari rahat destekleyebilen birşey al. Diğerleri kendiliğinden gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı