16-21 bin TL ekran kartsız sistem toplama

Bütçe
maks 16k-21k arası

Ekran kartsız 16k ile 21k arası sitem önerisi istiyorum, AMD ve DDR5 olsun.
(Ekran kartı olarak RTX 3090 kullanacağım,bende var bütçeye dahil değil)
Bunu şiddetle öneririm hocam. Alın buradaki şeyleri.

hocam kendim topladığım sitem nasıl olmuş(22bin tl oldu)

Hocam AM5 tarafında uzun vakitler geçireceğimizi düşünüyorum. Yani bu durumda anakarttan çok işlemci değiştirme fırsatınız çok olacak. Yani iyi bir anakart almanız daha mantıklı olur. Oyun ve fiyat performans açısından 7700X almanız gereksiz kalır. Tavsiyem attığım anakart ve 7600X almanız bu tarafta. Diğer donanımlara gelirsek zaten aynı soğutucuyu atmışız. Ram tarafında Single alıp sonradan ekleyebilirsiniz evet fiyatı düşürmek açısından. Önerim ise bu olur:
SSD tarafında arada çok fark olsaydı KC önerirdim ancak 50 lira olduğu için benim önerdiğimi alın.
PSU tarafında 750W Gold size her türlü yetecektir. 40 lira az vercem diye o paraya modüler olmayan bir PSU almak bence saçma :) Önerdiğimi alın. Ben sanırım kasa önermemişim. Ram'i single yapıp aradaki farkla kasa alabilirsiniz.

Kısaca attığım sistemde RAM'i single olan attığım ile değiştirip aradaki farkla kasa tercih edebilirsiniz.

Hocam AM5 tarafında uzun vakitler geçireceğimizi düşünüyorum. Yani bu durumda anakarttan çok işlemci değiştirme fırsatınız çok olacak. Yani iyi bir anakart almanız daha mantıklı olur. Oyun ve fiyat performans açısından 7700X almanız gereksiz kalır. Tavsiyem attığım anakart ve 7600X almanız bu tarafta. Diğer donanımlara gelirsek zaten aynı soğutucuyu atmışız. RAM tarafında Single alıp sonradan ekleyebilirsiniz evet fiyatı düşürmek açısından. Önerim ise bu olur:
SSD tarafında arada çok fark olsaydı kc önerirdim ancak 50 lira olduğu için benim önerdiğimi alın.
PSU tarafında 750W Gold size her türlü yetecektir. 40 lira az vereceğim diye o paraya modüler olmayan bir PSU almak bence saçma :) önerdiğimi alın. Ben sanırım kasa önermemişim. RAM'i Single yapıp aradaki farkla kasa alabilirsiniz.

Kısaca attığım sistemde RAM'i Single olan attığım ile değiştirip aradaki farkla kasa tercih edebilirsiniz.

Hocam benim attığımın 800W 80+Gold olduğunu görmediniz galiba 12v kanalından 800W in hepsini verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı