16+8 RAM vs 8+8 RAM

tahmeren

Hectopat
Şu an laptopumda 8 GB RAM var, 1 boş slotum var. Yanına 16 GB alsam mantıksız mı olur yoksa 8-8 mi olsun? DDR4 3200MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 ram alırsanız yine performans artışı sağlar fakat 8+8 çift kanal kadar performanslı olmaz. Yok ben ilerde bir ram takviyesi daha yapar 16x2 yaparım diyorsanız 16 alın.

8+8 çok daha iyi performans alırsınız.

Tamam bir de bir sorum daha var ben de Acer Nitro 5 var i5 12500H RTX3050 Ti 95W 8 GB RAM falan ama LoL'de 90FPS falan alıyorum Fortnite da kasmalar yaşıyorum araştırdım videolara falan da baktım herkes RAM'den dolayı olduğunu söylüyor 16 yapsam tam performans alırım değil mi?

Tamam bir de bir sorum daha var ben de Acer Nitro 5 var i5 12500H RTX3050 Ti 95W 8 GB RAM falan ama LoL'de 90FPS falan alıyorum Fortnite da kasmalar yaşıyorum araştırdım videolara falan da baktım herkes RAM'den dolayı olduğunu söylüyor 16 yapsam tam performans alırım değil mi?

Kasmaların sonucu RAM olmayabilir, ama evet tek 8 GB bellek ile kasma yaşarsınız. Eğer kasma sorunu belleğe bağlıysa sorununuz çözülür.

Yanlış bilgi
16+8 yapın 8+8 ile performans olarak fazla fark olmaz aynı olurlar sonra 8'i çıkartıp 16 eklersiniz.

Onu tespit etmen çok kolay. Oyun sırasında RAM kullanımına bir bak. Sınırdaysa RAM'den dolayıdır yüksek ihtimalle.

Geri
Yukarı