16 bin TL tablet önerisi

Tab S8 veya iPad 9 yeterli olur. Önemli nokta kaleminin olması.
M1 li bir model alması daha mantıklı olur mini 6 da var diye biliyorum

Arkadaşın bütçesi içinde ayrıca

Ben öyle bı kampanya vs görmedim Apple kendi sitesinde ayriyetten 4 bin TL ekleme yapıyor kalem alırsam😃😃
Muhtemelen trendyol gibi yerlerde bu kampanya arayıp bulmak lazım

M1 li bir model alması daha mantıklı olur mini 6 da var diye biliyorum

Arkadaşın bütçesi içinde ayrıca

Muhtemelen trendyol gibi yerlerde bu kampanya arayıp bulmak lazım
Mini pratik olmaz. Önerim ucuz olarak iPad 9 + 1. Nesil Pencil, param var sorun yok diyorsa iPad Air 5 + 2. Nesil Pencil. Ucuz seçenek gayet yeterli olur.

Sırf M1 işlemci olsun diye kaleme 4K para verilmez. Sonradan alınma kalemler de çok kalitesiz düzgün çalışmıyor. Zaten konu sahibinin M1'e ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum. Duysa bile zaten işletim sistemi M1'i tam anlamıyla kullanmak için yeterli değil.

Bir öğrenci için kalemin kutu içeriğinde bulunması daha önemli diye düşünüyorum dolayısıyla Tab S8'in alınması daha mantıklı olacak gibi duruyor.
Samsung Galaxy Tab S8 Wi-Fi SM-X700 128 GB 11" Tablet Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Tabi biraz daha eklenirse çok daha iyi bir ekran ve pil performansı sunan Tab S8 Plus alınabiliyor.
Kendisi Android tabletler arasında benim favorimdir. Bana kalırsa konu sahibinin bütçeyi zorlayıp mutlaka bu modeli alması gerekiyor. Deneyimleme şansı buldum ve çok iyi bir cihaz eğitim için de daha iyi olacaktır. Bir yakınım tablet üzerinde konu anlatımlı kitap uygulamalarını çözerek YKS'de oldukça iyi bir sonuç elde etti.
Son kez söylüyorum kesinlikle bu cihazı almaya bakın.
Samsung Galaxy Tab S8 Plus Wi-Fi SM-X800 128 GB 12.4" Tablet Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bilgisayar teknik servisinde çalıştım .
Elektronik bölümü mezunuyum .
Elektronik teknoloji hobi= ilgi alanım.

Maalesef Ne telefon alayim diyene iphone, Ne tablet alayim diyene ipad al diyen bir gurup fanboy var.
Apple tableti olmayıp alacaksan ipad al diyenler dahi var!!.

Hem Android hem ipad kullandım.
Air 4
Mini 5
Air 5
Mini 6 dahil.
Suan xiaomi redmi pad 6gb ram sahip tablet kullanıyorum...

6000 tl lik cihaz eger 10-12.000 tl lik ipad 9-10 yaptığını yapiyorsa neden ipad alsın?

Android sarji 3 saat ipad 13 saat mi gidiyor?
Kaliteli Android tabletler artik 10-12-14 saat pil ömrü sunuyor....
Kesinlikle 6-8gb ram sahip Android tablet almak daha mantıklı.
Aksesuarları ucuz. Android cesit alternatif bol.
Örnek; pdf okuma edit programı lazım.
Ucretli ,Ücretsiz 5-10 tane bulursunuz Android te.

Apple ios kısıtlı bir dünya pahalı Aksesuarları pahalı..ee neden apple ipad alsın?

Yazdıklarım kendi tecrübem ipad 13-15.000 tl verilmez..

Bahsettiğin ihtiyaçlar için o kadar bütçe ayırmana gerek yok. Ayrıca iPad alacağın zaman kalem parasını da hesaba katman lazım. Ben de YKS öğrencisiyim. Tab S7 FE bütün ihtiyaçlarımı görüyor. İstersen S8 serisine de bakabilirsin kullanmadığım için çok fikrim yok onlar hakkında. S7 FE'den bahsedeyim hızlıca.
  • Malzeme kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorun. Görünüşünde de hissiyatında da premium cihaz havası aldım.
  • Ekranı büyük bir ekran. Tableti not tutma, içerik tüketme için alacaksan çok iyi bir avantaj bu.
  • Samsung Notes beklediğimden çok daha iyi bir uygulama çıktı. Not almayı düşünüyorsan tatmin eder seni. Ekstra uygulama aramazsın.
  • Paneli TFT. Kağıt üzerinde eksi gibi gözükse de değil. Kalitesi yeterli. Tabletin verdiği rahatlıktan dolayı dizilerin/filmlerin çoğunu ne IPS panel monitörümden ne Super AMOLED telefonumdan izliyorum. Bu yüzden pişman olduğumu da söyleyemem.
  • Kalem yanında geliyor. Çok büyük bir artı bu. Boş kalem de değil, gayet iyi. YouTube'da matematik soru çözüm kanalları oluyor. Onların videolarını izlerken ekran notu özelliğini kullanıyordum. Soru bankasından soru çözer gibi çözüyordum.
  • Pil süresi tatmin edici.
  • 4 GB RAM biraz düşündürücü. Şimdiye kadar çoklu görevde sıkıntı yaşatmadı. Gelecekte de mesela YouTube, Samsung Notes arası gidip gelsen üzmez. Ama daha ağır şeyler ve ağır oyunlar için yetersiz kalabilir.
  • Depolaması sıkıntı biraz. Hafıza kartı desteği olması bir nebze çözüyor bu sorunu.
  • Oyun oynamadım, o konuda pek bir şey diyemem. Zaten bunu alan kişilerin de pek oyun oynayacağını sanmıyorum. Ama incelemelerde olumlu bahsediyorlardı performansından.
  • OneUI, Android'in en iyi sistemlerinden biri. Belki de en iyisi. Akıcı ve güzel özellikleri var. DeX gibi özelliklerden bahsediyorum. Samsung'un hem tabletini hem de telefonunu kullandıktan sonra Android'in Apple'ı diyebilirim.
Sonuca gelirsek parayı cebinde tutup S7 FE almanı öneririm. Ailemi de zorlamak istemiyorum demişsin zaten. Herkes Apple öneriyor ama Android tabletler, özellikle Samsung, son zamanlarda boş durmuyor. Apple için uygulama desteği desen o uygulamalarla işin olmayacak senin. Performans desen aradığın şey o değil, ihtiyacın olmayan bir şey için neden maddi durumunu zorlayasın? Uzun ömürlülük desen o konuda Apple'ın hakkını yiyemem. Ama Samsung'un S serisi bir ürünü de boş değildir. O da muhtemelen ihtiyacın kadar götürür seni. Sırf Apple alacağım diye ekstra masrafa girmeye gerek yok senin için. Yoksa profesyonel şekilde dijital çizimle uğraşsan kimse sana iPad harici bir şey önermez.

Bu arada @ibo4techno'nun dediklerine katılıyorum. İnsanlarda artık nasıl iPad algısı olduysa alternatiflere bakmıyorlar bile. Bakanları da eleştiriyorlar. Üzücü bir durum.

Son düzenleme:
Bahsettiğin ihtiyaçlar için o kadar bütçe ayırmana gerek yok. Ayrıca iPad alacağın zaman kalem parasını da hesaba katman lazım. Ben de YKS öğrencisiyim. Tab S7 FE bütün ihtiyaçlarımı görüyor. İstersen S8 serisine de bakabilirsin kullanmadığım için çok fikrim yok onlar hakkında. S7 FE'den bahsedeyim hızlıca.
  • Malzeme kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorun. Görünüşünde de hissiyatında da premium cihaz havası aldım.
  • Ekranı büyük bir ekran. Tableti not tutma, içerik tüketme için alacaksan çok iyi bir avantaj bu.
  • Samsung notes beklediğimden çok daha iyi bir uygulama çıktı. Not almayı düşünüyorsan tatmin eder seni. Ekstra uygulama aramazsın.
  • Paneli TFT. Kağıt üzerinde eksi gibi gözükse de değil. Kalitesi yeterli. Tabletin verdiği rahatlıktan dolayı dizilerin/filmlerin çoğunu ne IPS panel monitörümden ne super AMOLED telefonumdan izliyorum. Bu yüzden pişman olduğumu da söyleyemem.
  • Kalem yanında geliyor. Çok büyük bir artı bu. Boş kalem de değil, gayet iyi. YouTube'da matematik soru çözüm kanalları oluyor. Onların videolarını izlerken ekran notu özelliğini kullanıyordum. Soru bankasından soru çözer gibi çözüyordum.
  • Pil süresi tatmin edici.
  • 4 GB RAM biraz düşündürücü. Şimdiye kadar çoklu görevde sıkıntı yaşatmadı. Gelecekte de mesela YouTube, Samsung notes arası gidip gelsen üzmez. Ama daha ağır şeyler ve ağır oyunlar için yetersiz kalabilir.
  • Depolaması sıkıntı biraz. Hafıza kartı desteği olması bir nebze çözüyor bu sorunu.
  • Oyun oynamadım, o konuda pek bir şey diyemem. Zaten bunu alan kişilerin de pek oyun oynayacağını sanmıyorum. Ama incelemelerde olumlu bahsediyorlardı performansından.
  • One UI, Android'in en iyi sistemlerinden biri. Belki de en iyisi. Akıcı ve güzel özellikleri var. DeX gibi özelliklerden bahsediyorum. Samsung'un hem tabletini hem de telefonunu kullandıktan sonra Android'in Apple'ı diyebilirim.
Sonuca gelirsek parayı cebinde tutup S7 FE almanı öneririm. Ailemi de zorlamak istemiyorum demişsin zaten. Herkes Apple öneriyor ama Android tabletler, özellikle Samsung, son zamanlarda boş durmuyor. Apple için uygulama desteği desen o uygulamalarla işin olmayacak senin. Performans desen aradığın şey o değil, ihtiyacın olmayan bir şey için neden maddi durumunu zorlayasın? Uzun ömürlülük desen o konuda Apple'ın hakkını yiyemem. Ama Samsung'un s serisi bir ürünü de boş değildir. O da muhtemelen ihtiyacın kadar götürür seni. Sırf Apple alacağım diye ekstra masrafa girmeye gerek yok senin için. Yoksa profesyonel şekilde dijital çizimle uğraşsan kimse sana iPad harici bir şey önermez.

Bu arada @ibo4techno'nun dediklerine katılıyorum. İnsanlarda artık nasıl iPad algısı olduysa alternatiflere bakmıyorlar bile. Bakanları da eleştiriyorlar. Üzücü bir durum.

Hocam mezuna mı bıraktınız.

Geri
Yukarı