16 GB 4266 MHz vs 32 GB 3200 MHz

saykoturk

Kilopat
Yer
Yenişehir, Mersin
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar RAM upgrade yapmayı planlıyorum ancak almadan önce sizlere bir danışmak ve örnek bir konu açmak istedim.

32 GB 3200 MHz mi almak 16 GB 4266 MHz mi almak daha fazla performans getirir?

Sistemim

ASUS ROG Z390-f
i9 ,9900k
16 GB 3000MHZ
1080 Ti
HX1000i

Saygılarımla Dinçer

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar RAM upgrade yapmayı planlıyorum ancak almadan önce sizlere bir danışmak ve örnek bir konu açmak istedim.

32 GB 3200 MHz mi almak 16 GB 4266 MHz mi almak daha fazla performans getirir?

Sistemim

ASUS ROG Z390-f
i9 ,9900k
16 GB 3000MHZ
1080 Ti
HX1000i

Saygılarımla Dinçer
Canavar gibi bilgisayarınız var. Ben olsam 32G olanı alırdım, senelerce de geliştirmezdim bilgisayarı.

32 GB olana OC yaparak kullanırsanız diğeri gibi olabilir ve sisteminizin RAM'ından en yüksek verimliliği almak için 64 bit sistem kullanınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıda gördüğünüz video MHz farkı FPS değerleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gereksiz pahalılar. 8x2 kit olarak daha ucuz Samsung B-die bellekler bulabilirsiniz. Frekansı pek önemli değil. Overclock ile istediğiniz hızda çalıştırabilirsiniz.
16 GB al diyenler neye göre alsın? CL 19 değerine sahip 16 GB RAM'den bahsediyoruz. 32 GB CL 16 alınmalı bu durumda.
Mantıken frekans arttıkça CL değerleri de artar. CL değerine göre yorum yapmak şu an için mantıksız. Aynı frekansta değiller. 4266 olan kesinlikle daha performanslı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı