16 GB 4266 MHz vs 32 GB 3200 MHz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıda gördüğünüz video MHz farkı FPS değerleri.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Frekans değerinin getirdiği farkın belli bir kısmı timing'den gidecek zaten. 3200 CL 16 ile 4266 CL19 arasında dağlar kadar fark olmaz diye düşünüyorum.

Gereksiz pahalılar. 8x2 kit olarak daha ucuz Samsung B-die bellekler bulabilirsiniz. Frekansı pek önemli değil. Overclock ile istediğiniz hızda çalıştırabilirsiniz.

Mantıken frekans arttıkça CL değerleri de artar. CL değerine göre yorum yapmak şu an için mantıksız. Aynı frekansta değiller. 4266 olan kesinlikle daha performanslı olacaktır.
32 GB RAM OC yaparsa ne olacak? Ayrıca anakart destekliyor mu 4266 MHZ?

@Yuri_Gagarin MHz değeri yükseldikçe CL değerinin de aynı şekilde yükselmesi normal, biraz araştır lütfen.

Şu an için 32 GB RAM kullanıcak bir oyun yok. Rander işlemi yapmıyorsanız şu an için gerekli değil.

FPS karşılaştırmasına bakınca o MHz değerlerinin pek bir anlamı yok gibi duruyor. Ekran kartına gidilir gibi bence eğer 2K veya 4K oynamıyorsanız kesinlikle geçmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
@Yuri_Gagarin MHz değeri yükseldikçe CL değerinin de aynı şekilde yükselmesi normal, biraz araştır lütfen.

32 GB RAM kullanıcak bir oyun yok. Rander işlemi yapmıyorsanız şu an için gerekli değil.

FPS karşılaştırmasına bakınca o MHz değerlerinin pek bir anlamı yok gibi duruyor. Ekran kartına gidilir gibi duruyor eğer 2K veya 4K oynamıyorsanız kesinlikle geçmeniz gerekiyor.

Aksini iddia etmiyorum biliyorum CL değeri yükselecektir. Anakart destekliyorsa madem 32 alıp aynı CL 19 aynı frekansa çeksin.

Cyberpunk 32GB ram istiyor diyorum hayla 32GB RAM gerektiren oyun yok diyorsunuz.
Bu arada sadece Cyberpunk değil başka oyunlar da 32GB RAM istiyor fakat render odaklı bir pc ye benziyor yani 32 GB RAM daha iyi olacaktır.

Cyberpunk 32GB ram istiyor diyorum hayla 32GB RAM gerektiren oyun yok diyorsunuz.
Bu arada sadece Cyberpunk değil başka oyunlar da 32GB RAM istiyor fakat render odaklı bir pc ye benziyor yani 32 GB RAM daha iyi olacaktır.
Cyberpunk 2077'nin henüz açıklanmadı diye biliyorum sistem gereksinimleri. Bundan emin misin? Hangi oyunlar 32 GB RAM istiyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı