16 GB Kullanabilir RAM miktarı 7.96

SanatsalDevrim

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim A10-7870
Anakar 68HM Gaming

RAM'lerin ikisi de çalışıyor fakat sadece 7.96'yı görüyor.
BIOS pilini çıkarıp taktım anakartın BIOS'u 1.0 version MSI sitesinden baktım BIOS güncellemesi gelmemiş . Bilgisayara format attım msconfig ayarlarını da yaptım.
RAM'lerin yerlerini de değiştirdim RAM'ler aynı marka DDR3. Çok araştırdım fakat hiçbir şekilde olmadı RAM'ler bozuk değil tek tek denedim çalışıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız RAM'lerin tam anlamıyla sorunsuz çalışabilmesi için Cas Latency (CL) değerlerine kadar aynı olması gerekiyor. Aksi durumda sorun çıkarabilme ihtimalleri mevcut. Kullandığınız RAM'lerin tam olarak model bilgisini paylaşabilir misiniz?

Kullandığınız RAM'lerin tam anlamıyla sorunsuz çalışabilmesi için Cas Latency (CL) değerlerine kadar aynı olması gerekiyor. Aksi durumda sorun çıkarabilme ihtimalleri mevcut. Kullandığınız RAM'lerin tam olarak model bilgisini paylaşabilir misiniz?
eve geçince özellikleri atayım
RAM için MSconfig ayarı gerekmiyor...

Aynı marka olması bir anlam ifade etmiyor. Aynı model koduna ve hatta takip eden seri numarasına sahip olmalı. Yoksa bu tür sorunlar olabilir.

Değilse kit bellek alacaksınız.
ilginiz için Teşekkürler :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı