16 GB RAM 24 GB'ye yükseltilmeli mi?

SnowBody6910

Decapat
Daha fazla  
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 3600X
Herkese merhaba. Escape from Tarkov oynuyorum ve oyun esnasında 16 GB RAM'imin tamamı kullanılıyor. Bazen ekranda donmalar meydana geliyor, her türlü yöntemi denememe rağmen çözemedim. Bazı forum yazılarında EFT çok RAM kullanığından 16 GB RAM yetersiz kaldığı için donma yaşayanabileceğini okudum. Anakartımda 2 tane RAM slotu var ve bu slotlarda 2 tane 8 GB 3200 MHz de çalışan RAM var. Bir tane 16 GB RAM alıp RAM'imi 24 GB'a yükseltmeyi düşünüyorum. Daha önceden kendime ve yakınlarıma bilgisayar topladım fakat hep ya 8 GB ya 16 GB sistem topladığımdan birbirinden farklı boyutlarda belleğe sahip RAM'larin birlikte nasıl çalışacağından emin olamadım. Konu hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2x8 varsa 16 daha alınca nasıl 24 oluyor hocam? 2x8 varsa bir 2x8 daha alın, 2-2 Dual çalışsın.

Aynı model RAM takmanızı tavsiye ederim. En azından aynı RAM belleği olmasına özen göstermelisin. Eline geçen her RAM'i takıp kullanamazsın.

Hocam ben yanlış okumuşum kusura bakmayın satıp 2x16 yapın kit olarak en sağlıklısı o şekilde olur.

Dual'i bozma. İlla yükseltmek istiyorsan satıp 16 + 16 al.
16 GB ram şu an sanırım tanesi en az 950 den başlıyor. Bir tanesini alabilirim, fakat sadece 1 oyunda sıkıntı çıkarıyor diye 2000 tl vermek biraz fazla gibi geldi. Eğer 16 gb + 8 gb pek verimli çalışmayacaksa hiç almasam daha iyi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı