16 GB RAM 32 GB yapılmasına rağmen Valorant'ta FPS yükselmedi

Captan.Max

Picopat
Yer
Turkey/İstanbul
Merhaba, APU sistemime sahibim ve daha önce 1x16 RAM kullanıyordum. Bugün 2. RAM'imi taktım, böylece toplamda 2x16 RAM'im oldu. Ancak, sorunum oldukça açık: Daha önce bu RAM'ı kullanırken Valorant'ta 200 FPS alıyordum, ancak şimdi 2. RAM'ı taktıktan sonra 120-160 arası FPS değerleri alıyorum, hatta düşük modda. Bu sorunun kaynağı nedir?

Önceden kullandığım ram (200 FPS aldığım)
Şimdiki kullandığım ram

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla A serisi anakartlar çift kanal bellek desteklemiyor.

Dolayısıyla sadece RAM arttırmış oldunuz, hala tek kanal çalıştıkları için FPS artışı olmaz.

Hangi RAM'in XMP profilini kullanıyorsun? CL16 olanınkini kullanıyorsan sonradan aldığın o profilde stabil olmayabilir. RAM'lerin yerini değiştirirsen diğer RAM'in XMP profilini kullanabilirsin. Bir de öyle dene.

Merhaba, APU sistemime sahibim ve daha önce 1x16 RAM kullanıyordum. Bugün 2. RAM'imi taktım, böylece toplamda 2x16 RAM'im oldu. Ancak, sorunum oldukça açık: Daha önce bu RAM'ı kullanırken Valorant'ta 200 FPS alıyordum, ancak şimdi 2. RAM'ı taktıktan sonra 120-160 arası FPS değerleri alıyorum, hatta düşük modda. Bu sorunun kaynağı nedir?

Önceden kullandığım ram (200 FPS aldığım)
Şimdiki kullandığım ram
RAM yükseltmesinin FPS artırması için sistem gereksiniminden düşük RAM miktarına sahip olmalısınız. Valorant için şuan 16 GB RAM yeterli. Sizin sistemi 32 GB'a çıkarmanız sistemi genel olarak rahatlatır o kadar. 8 GB RAM olsaydı, siz 16 yapsaydınız ciddi fark oluştururdu.

Geri
Yukarı