16 GB RAM 32 mi yapılmalı yoksa RTX 3060, RTX 4060 ile mi değiştirilmeli?

Şu anda PC'nin RAM'i 16.
Ekran kartı ise RTX 3060.
RAM'ı 32 mi yaptırayım yoksa RTX 4060 mı yaptırayım? Bana gerekli olan oyunlarda çok daha kaliteli oynamak.
İki bileşen gayet uyumlu şu an için. Hogwarts Legacy vb RAM/VRAM canavarı oyunlar oynamıyorsanız masrafa gerek yok bence.

EK: Kaliteli oynamaktan kastınızın en yüksek ayarlar olduğunu varsayarak yazıyorum: DLSS kaliteyi arttırmaz; arttırıyormuş illüzyonu yaşatır :) Sahte netlik (ki çoğu sahnede bulanık) ve sahne FPS dışında hiç bir getirisi yok 👍

Not: 4060 Ti kullanıyorum ve hiç bir oyunda DLSS açmıyorum.

4060 Ti yaparsan işler. ancak normal 4060 pek de iyi değil.

3060 8 GB mi?
evet öyle

3060 8 GB m
İki bileşen gayet uyumlu şu an için. Hogwarts Legacy vb RAM/VRAM canavarı oyunlar oynamıyorsanız masrafa gerek yok bence.

EK: Kaliteli oynamaktan kastınızın en yüksek ayarlar olduğunu varsayarak yazıyorum: DLSS kaliteyi arttırmaz; arttırıyormuş illüzyonu yaşatır :) Sahte netlik (ki çoğu sahnede bulanık) ve sahne FPS dışında hiç bir getirisi yok 👍

çok teşekkürler tavsiyye için 4060 ti alıcam

Ekran kartı değişikliği daha mantıklı.
evet öyle yaptım

3060 8 GB m

çok teşekkürler tavsiyye için 4060 ti alıcam
4060 ti alicam

16 GB RAM günümüzde oyunlar için yeterli ama 3060'dan 4060 geçmektense 4060 Ti ve üzerine geçmek daha mantıklı sanki.
teşekkür ederim öyle yaptım

Hocam 16 GB RAM'den 32ye geçerseniz pek fark hissetmezsiniz fakat 4060 alırsanız DLSS 3 ve frame generation ile RAM takviyesine göre çok daha fazla FPS alırsınız.
haklısın öyle yapıcam

Not: 4060 Ti kullanıyorum ve hiç bir oyunda

4060 ti yaptırman çok daha mantıklı kardeşim.
tamamdır

Ekran kartı değişikliği daha mantıklı.
tešekkur ederim oyle yapicam

Son düzenleme:
32 gb fps farkı yaratmasa bile ki fps farkı yaratan oyun var. Frame düşüşlerini engelliyor. 3060tan 4060a geçmen bi anlam ifade etmez 4060ti bi nebze.

Geri
Yukarı