16 GB RAM 7,93 GB Kullanılabilir Sorunu

haqanss

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
  • Ryzen 5 1600
  • Gigaybyte AB350M anakart
  • 16 GB G.Skill Ripjsaws 3200 MHz RAM

Adsız.png

Bilgisayarımı formatladım. Formatlamadan önce 16 GB kullanılabilir RAM gözüküyordu ancak şimdi kullanılabilir RAM 7,93 GB gözüküyor ve Chrome'da sekme açınca RAM dolduğu için kasmaya başlıyor. Windows 10 64 Bit versiyon 1903. Msconfig'den uğraştım ancak bir işe yaramadı. Kullanılabilir RAM'i 16 GB nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce başıma geldi ama bayağa zaman önce . Hatırladığım kadarıyla ramleri çıkarıp ram'siz star yapıp daha sonra enerjiyi kesip ramleri tekrar takmıştım ve bundan sonra format attımmı hatïrlamıyorum ama yukarıda yazdığım şekilde yapıp. Düzelmezse büyük ihtimal bunu yaptıktan sonra formatla düzelir.
RAM'lerden bir tanesini çıkarttım,kalan 8GB RAM'i başka slota taktım.Windows açıldı kullanılabiliir 8/8 RAM gözüktü. Sonra diğer RAM' i de başka bir slota taktım,düzeldi. Size saçma gelebilir ancak aynı işlemi formatladan önce yaptığımda tek 8 GB RAM takılıyken görüntü gelmemişti. İki RAMi birden takınca görüntü gelmişti. Bu olaydan bir şey anlamadım beynim yandı.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı