Çözüldü 16 GB RAM, 8 GB kullanılabilir olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrcarbonate

Femtopat
Daha fazla  
Sorunlarım ilk, arkadaşım senin RAM'lerin modeli görünücek şekilde fotoğrafını atar mısın demesi ile başladı. Geri taktığımda bilgisayarım açıldığında Windows koruma moduna girdi format attım, açılmadı. RAM'lerde bir problem var galiba dedim 1 tanesini söküp denedim çalıştı. Problemin RAM'den kaynaklı olduğunu düşündüm diğerini taktım çalıştı, slot kaynaklı dedim 2 slotum var diğerini denedim çalıştı 2 RAM farklı kombinasyonlarda denedim çalışıyorlar ama aynı anda beraber çalışmıyorlar. Kaynaklardan bakarak düzeltmeyi denedim en sonunda BIOS Update yaparak çalıştırdım beta sürümündeki bir versiyonu ile çalıştı ama bu seferde kullanılabilir RAM 8 olarak görünüyor. İşlemci fanını gevşetmeyi denedim.

Not: RAM'leri her sök tak yaptığımda MHz kaybediyor 2400 diye aldım 2300 küsur çıktı şu an 2133.

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen5 1400.
Anakart: MSI B350M GAMING PRO.
Ekran kartı: ASUS STRIX 1060 6 GB.
RAM: G.Skill 2x8GB Ripjaws V kırmızı DDR4 2400MHz CL15.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    19 KB · Görüntüleme: 731
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu videoyu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1:39:00'dan itibaren izlemenizi öneririm.
Sorunlarım ilk, arkadaşım senin RAM'lerin modeli görünücek şekilde fotoğrafını atar mısın demesi ile başladı. Geri taktığımda bilgisayarım açıldığında Windows koruma moduna girdi format attım, açılmadı. RAM'lerde bir problem var galiba dedim 1 tanesini söküp denedim çalıştı. Problemin RAM'den kaynaklı olduğunu düşündüm diğerini taktım çalıştı, slot kaynaklı dedim 2 slotum var diğerini denedim çalıştı 2 RAM farklı kombinasyonlarda denedim çalışıyorlar ama aynı anda beraber çalışmıyorlar. Kaynaklardan bakarak düzeltmeyi denedim en sonunda BIOS Update yaparak çalıştırdım beta sürümündeki bir versiyonu ile çalıştı ama bu seferde kullanılabilir RAM 8 olarak görünüyor. İşlemci fanını gevşetmeyi denedim.

Not: RAM'leri her sök tak yaptığımda MHz kaybediyor 2400 diye aldım 2300 küsur çıktı şu an 2133.

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen5 1400.
Anakart: MSI B350M GAMING PRO.
Ekran kartı: ASUS STRIX 1060 6 GB.
RAM: G.Skill 2x8GB Ripjaws V kırmızı DDR4 2400MHz CL15.

Aynı marka RAM mi kullanıyorsunuz? Anakartınız 16 GB destekliyor mu? İşlemciniz 16 GB destekliyor mu?

Şu videoyu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Şu videoyu
3 yıl sonra sıkıntı çıkartması çok üzücü oldu

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı