16 GB RAM boşta 10 GB RAM kullanıyor

Gorkemm.jk

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bilgisayarım boştayken görundüğü gibi 10GB'lık bir bellek kullanıyor normal mi bilmiyorum. Bana biraz fazla gibi geldi, ayrıca Norton Security'nin 4.5GB'lık bir bellek kullandıgını fark ettim photosop gibi programlarda yüsksek tasarımlarda kasmalar yaşıyorum. Sizce bunun çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 48
  • adsız2.png
    adsız2.png
    37,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Norton bende 60 MB tüketim sağlıyor normal değil hocam bu, denemek amacıyla tarama testine soktum 250 mb tüketiyor.

Antivirüs programları çok ram tüketir ayritten chrome açık değilse bile bazı eklentiler veya chrome üzerinde açık olan bildirimler ram tüketir.

Norton bir şeyler yapıyor olmalı arkada. Onu denetleyin. Ben de kullanıyorum, bilgisayarda yok gibi bir şey.

Norton bende 60 MB tüketim sağlıyor normal değil hocam bu.
Hocam sizin tarama modu normaldir belirli aralıklarda tarama yapıyordur. Eğer ayalardan sık yaparsan bu kadar çok ram tüketir

Güncelledim hocam tam sistem taramasında 250-300 arası kullanıyor gene bu rakamlar biraz fazla.
O zaman nortonda bir problem var silip tekrar kurmak daha mı mantıklı olur sanki

O zaman Norton'da bir problem var silip tekrar kurmak daha mı mantıklı olur sanki
Olabilir hocam Norton zaten bazı kişilerde problem yarattığı yaygın bir durum yazılımsal bir açık veya hatalı kurulum gibi şeyler olabilir, belki bir virüs girmiş programla çakışırken yoruyor bile olabilir ihtimal çok fazla ama temiz kurulum yapıp denemek iyi bir seçenek olur, tabii hiçbir şey için kesin konuşamıyorum.

Geri
Yukarı