16 GB RAM Boşta 3GB Kullanıyor

@Exinie Hangi ISO hocam? Benim ISO 1GB yiyor. 100MB için geçebilirim.

Orijinal Windows 10 1709.

Bu kadar az RAM kullanımı olmasının nedeni tüm Metro uygulamalarının tamamen kaldırılmış olması ve gereksiz bir sürü hizmetin kapatılmış olması.

Gereksiz tüm hizmetleri tek bir tuş ile kapatmak için FR33THY adlı bir kullanıcı bir script hazırlamış onu kullanıyorum, bu scripti kullanmadan önce "Backup Services.vbs" dosyasını açıp tüm hizmetleri yedekleyin. Bu script 1709 sürümünü bozuyor bunun için scripti uyguladıktan sonra "Application Information" hizmetini otomatik ayarına almanız gerekiyor. Script tüm kablosuz ağ özelliklerini devre dışı bırakıyor, kablosuz ağ kullanabilmek için scripti uygulamadan önce bir kablosuz ağa bağlanıp ondan sonra scripti uygulayıp sonra "WLAN AutoConfig" hizmetini açmanız gerekiyor, script ile beraber ağ ikonu da devre dışı kalıyor ve maalesef yeni bir ağa bağlanmak için format atmanız gerekiyor. (Aslında ilk başta aldığımız yedeği geri yüklesek de olabilir hiç denemedim.)

Eğer kablolu ağ kullanıyor iseniz şanslısınız uğraşmanıza gerek yok.

Script: _Services Disable.7z

Uygulamak için indirdiğiniz arşivin içindeki "Windows" klasörünün içindekileri "Windows" klasörüne atın, yine arşivin içindeki "C Drive" klasörünün içindekilerini C diskine atın, sonra C diskindeki "Disable Services.bat" dosyasını çalıştırıp ekrana gelen uyarıya "Evet" tıklayıp onaylamak ve sonra yeniden başlatmak.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Size tavsiyem önemli dosyalarınızın olduğu bir işletim sisteminde denemeyin çünkü bozulabilir, bunu yapmadan önce "Backup Services.vbs" ile tüm hizmetleri yedekleyin ondan sonra yapın. Sorumluluk size aittir.

Geri
Yukarı