16 GB RAM gerekli mi?

Bütçe
400tl
8+8 güzel olur cihazınız için o zaman.
Tamam, birçoğunuz aynı fikirde
bilgisayarımda şuan takılı olan da aynısı olduğu için bundan alacağım.
Laptop özelliklerin ne eğer işlemci ve ekran kartı yetersiz kalıyorsa RAM'i yükseltmen bir işe yaramaz.
aslında işlemcim ve ekran kartım bayağı yetersiz kalıyor, özellikle yeni nesil oyunlarda ama en azından birazcık da olsa performans artarsa oynayabilirim diye düşündüm.

Etki eder ama çok değil. Buradaki bilgisayar uzmanlarının tek gördüğü donanım klavye, mouse ve monitör.

Laptopum 8 GB RAM'e sahip, çoğu oyunda donduğu için 8 GB daha RAM almayı düşünüyorum.
Sizce çok etki eder mi, gerekli mi?
Öncelikle oyunda performans düşüklüğü yapan parçanın RAM olduğundan emin olmalıyız, kaynak tüketiminizi atarmısınız?

250 TL'ye 8GB ek ram laptopuma alabiliyordum 1.5 ay önce. Şimdi bakıyorum aynı ram 450 TL olmuş. Ben rafa kaldırdım şimdilik. Dual channel ve +8GB ramin etkisi tabii ki performans açısından iyi olacaktır.

Herkezde aynı sonuç olur mu bilemem ama 8gb daha ram takmak bilgisayarımı aşırı rahatlattı, eskiden oyundan çıkınca 15 dakika bilgisayarın kendine gelme süresi falan vardı şimdi oyundayken alta alıp birşeyler yapabiliyorum.
Kasmasına anlam veremediğim, normalde sistemimin yetmesi gereken ama kasan şeyler kasmamaya başladı.

Geri
Yukarı