16 GB RAM ile RDR2 bellek tüketimi ne kadar olur?

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
  • GTX 1650S,
  • Ryzen 5 1600,
  • 8 GB 3200 MHz.

Tek kanal 8 GB RAM kullanıyorum, dün sipariş verdim. Bir RAM takviyesi daha yapacağım fakat aklıma takılan bir sorun daha var. MSI Afterburner değerlerinde RDR 2, 4 GB RAM kullanımının üstüne çıktığını görmedim. YouTube videolarında, 8-9 GB kullanan bilgisayarlar var. Halihazırda, Windows'um arka planda yaklaşık 2 GB RAM kullanıyor. Kalan 2 GB nerede? Sistem, kasmaması için 2 GB RAM'i kullanmıyor olabilir mi, böyle bir sistem var mı? 16 GB RAM'e takviye ettikten sonra da bu kullanım devam ederse garip olur benim için.

• GTX 1650S,
  • Ryzen 5 1600,
  • 8 GB 3200 MHz.

Tek kanal 8 GB RAM kullanıyorum, dün sipariş verdim. Bir RAM takviyesi daha yapacağım fakat aklıma takılan bir sorun daha var. MSI Afterburner değerlerinde RDR 2, 4 GB RAM kullanımının üstüne çıktığını görmedim. YouTube videolarında, 8-9 GB kullanan bilgisayarlar var. Halihazırda, Windows'um arka planda yaklaşık 2 GB RAM kullanıyor. Kalan 2 GB nerede? Sistem, kasmaması için 2 GB RAM'i kullanmıyor olabilir mi, böyle bir sistem var mı? 16 GB RAM'e takviye ettikten sonra da bu kullanım devam ederse garip olur benim için.
Ne kadar RAM'iniz varsa neredeyse onun yarısı kadarını kullanıyor sistem, 16 GB RAM alırsanız 7-8 GB kullanır.

Programlar ve oyunlar sistemdeki RAM miktarına göre kendilerini sıkıp gevşetir. 16 GB RAM aldığınız takdirde oyun elbette daha çok RAM yiyecektir. RDR 2'de grafik ayarları ve diğer bileşenlere göre 12 GB kullandığı durumlar da görülmektedir. Siz takviye RAM alın inanın faydasını görüceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı