16 GB RAM kullanılabilir 7,93 görünüyor

Kmscipo kullandınız mı hocam?

Yok kullanmadım ve sorunu çözdüm üretici firmaya mail atmıştım durumla ilgili son gelen BIOS güncellemesiyle farklı bir olay gelmiş eskiden biliyorsunuz XMP desteği ile RAM'ler otomatik ayarlanıyordu ama son güncellemede voltajlarını ayarlamıyor onun için başka bir yerde ayarını gösterdi ve sorunum düzeldi.

Masaüstüyse eğer aynı problem bende de yaşanmıştı. RAM maksimum kapasitesi tam olarak gözükmüyordu eksikti. Ram çıkartıp tekrar takın. Korkmayın çıt sesi gelmesi lazım. Yaparken sahte bir ses gelebilir. Çok da bastırmadan slotlara uyacak şekilde bastırın. Bende düzeldi denemenizde fayda var.

Yok kullanmadım ve sorunu çözdüm üretici firmaya mail atmıştım durumla ilgili son gelen BIOS güncellemesiyle farklı bir olay gelmiş eskiden biliyorsunuz XMP desteği ile RAM'ler otomatik ayarlanıyordu ama son güncellemede voltajlarını ayarlamıyor onun için başka bir yerde ayarını gösterdi ve sorunum düzeldi.
Dostum merhaba aynı problemi şu an aynı anakart ile ben de yaşıyorum çözümü bana ulaştırabilirsen çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı